Άρης – Αστέρας Τρίπολης 2-0 (Fides) | Superleague Interwetten

Ο Άρης νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης 2-0 στο γήπεδο «Κλέντις Βικελίδης», το οποίο πρόσθεσε στο πλεονέκτημά του έναντι των αντιπάλων του με στόχο να κερδίσει τη δεύτερη θέση. Η Σίλβα και ο Μάνος σκόραραν “Κίτρινα” γκολ

Ο Άρης έχει σημειώσει σαφή πρόοδο στην εισβολή 2ης Το κέντρο δεν εγκατέλειψε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε και πήγε στραβά. Επειδή οι στάσεις του Άκη Μάντζιο από τον πάγκο απέδειξαν σωτήρα όπως ο Σάντι Σίλβα, ο Δημήτρης Μάνος άλλαξε τις κλίμακες του αγώνα και “επέτρεψε” στο δεύτερο ημίχρονο να είναι υπέροχο για τον Άρη.

Η επιστροφή του Κόστα Μετρόγλου Στην αρχική του μορφή, δεν ήταν τόσο εκπληκτικό όσο ήταν στο μυαλό του Άκης ΜάντζιοΟύτε το επιλέξτε Christian Jania Στο αριστερό άκρο βρίσκεται όπου ο Ρωμαίος μετρά διαδοχικές εμφανίσεις 11ου Άρη στην αρχική σύνθεση. Στο δίλημμα του σωστού τέλους της επίθεσης, ο προπονητής του Άρες τον επέλεξε Ντάνιελ Μανσίνι Και γενικά το υπόλοιπο σχήμα δεν έχει δοκιμαστεί. έσοδα Ντραμς Μανάφο Μπορεί Μιλάνο Ρασταβάκ Το να πας για πέλμα καθώς και οι επιλογές του στην αρχική μορφή δεν ήταν έκπληξη.

Η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου ήταν ίσως εκπληκτική με βάση τις προηγούμενες ζωές των δύο ομάδων, επειδή ο Άρης είχε μεγάλη δυσκολία με τη δημιουργικότητα και το γεγονός ότι είχε παγιδευτεί σε ένα ωραίο σφάλμα από τις δύο ομάδες. Μπρούνο Γκάμα Ήταν η μοναδική του ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο και ο Αστέρας είχε τον πλήρη έλεγχο και μπορεί να τον είχε κάνει κακό 0-0 στο πρώτο ημίχρονο. Επειδή οι καλεσμένοι έκαναν έξι τελικές προσπάθειες σε όλη την περιοχή με τις πιο σημαντικές προσπάθειές του Λούις Φερνάντες Στις 23ο Ένα λεπτό μετά την κυνήγησή του από την μπάλα Τζούλιαν Κουέστα. Πριν από μια κεφαλίδα Χειροποίητα βαρέλια Και η σωστή εξάλειψη του στόχου του Βαλεν Στις 9ο Λεπτά όπου ο παίκτης Asteras ήταν εκτεθειμένος.

READ  The Naked Invader στο gazzetta.gr: "Πιστεύω ότι είμαι ο Χριστός, θέλω να φέρω τον Παράδεισο στη Γη" Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Λάβετε λάθη και ευκαιρίες

Ο πρώτος ανήκε στον Άρη που είχε μεγάλη δυσκολία ακόμη και με απλές μεταγραφές της μπάλας και ο δεύτερος στον Αστέρα καθώς πήρε ένα σουτ από τον Τίλικα σε 24 λεπτά, ο Σίτο επικεφαλής μετά από τέσσερα λεπτά και γενικά, είχε δημιουργικότητα είτε στο παιχνίδι είτε στην αντεπίθεση. . Αυτό που έλειπε ήταν ο στόχος. Η Άρη, η οποία σημείωσε πίεση από τον αντίπαλό της αυτή τη φορά, δεν τα είχε και το πρόβλημα ξεκίνησε από την επίθεση. Για αυτόν τον λόγο, ο Αστέρας δεν είχε κανένα πρόβλημα με την κίνηση της μπάλας και στη δημιουργία με την άνεση του χρόνου και της δεύτερης σκέψης.

Αλλαγή σκηνικού

Αυτό είχε να κάνει με τη λογική και των δύο ομάδων καθώς ο Άρης πήρε τη μπάλα περισσότερο στα πόδια του, σε αντίθεση με τον Αστέρα που επένδυσε περισσότερο στην αντεπίθεση. Και θα μπορούσε να καταλήξει σε αυτό το σχέδιο όπως στο 48ο λεπτό Monafu Είχε μια μοναδική ευκαιρία ως ιδιοκτήτης της μπάλας σε μια μικρή περιοχή, αλλά σε ένα χλιαρό μέρος όπου έγινε Νόστιμα Κυνηγάω την μπάλα. Ο Άρης είχε περισσότερες πιθανότητες για ευκαιρίες, αλλά «κατέστρεψε» δύο Λούκας Σάσα Και ένας από τον Bruno Gamma σε ηλικία 51 ετώνο Ακριβές, λεπτό.

Για αυτόν τον λόγο, ο Άκης Μάντζιος αντέδρασε με δύο αλλαγές – εκτός του Mancini, του Metroglu και του εσωτερικού Manus, Silva Περιμένετε πιο έντονη πίεση από την ομάδα του. ο Μιλάνο Ρασταβάκ Απάντησε στο ίδιο σημείο χρησιμοποιώντας Αλί Μπαμπά, Ρίρα Για να ενημερώσει τη γραμμή επίθεσης του.

READ  Ο Giannolis έριξε 51,7 εκατομμύρια ευρώ!

Το φρικτό πέρασμα κυκλοφορίας και το ασήμι

Από μια εξαιρετική λαβή Μπρούνο Γκάμα Και το τεράστιο πέρασμα του Λούκας Σάσα, Ο Σάντι Σίλβα (Μετά την απίστευτη πτώση της μπάλας) πήγε εναντίον του Παπαδόπουλου και τον νίκησε και έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ με γκολ 1-0 για τον Άρη στο 69ο Ακριβές, λεπτό.

Ο Asteras άλλαξε αναγκαστικά τη λογική του, όπως έκανε και ο Rastavak Telika, Monafu Με Crespi, Inglesias. Οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν το γκολ σε 75 λεπτά μετά από ένα κόρνερ, και Σουάρεζ Έστειλε (με την κεφαλίδα του) την μπάλα πάνω από το γκολ του Cuesta από το ύψος της μικρής περιοχής.

Ο Άρης δεν άφησε χώρο για τον Esteras και στην πραγματικότητα θα μπορούσε να διπλασιάσει τα γκολ του στο 85ο λεπτό με τον Μάνο, αλλά ο επιθετικός της Ferriotis δεν εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική κεφαλιά της Silva. Σε ένα λεπτό υπήρχαν δύο στάδια που θα μπορούσαν να αλλάξουν τη σκηνή ενός αγώνα. Στην πρώτη, η Questa δεν κινήθηκε σωστά, αλλά δεν υπήρχε παίκτης Asteras στη δεύτερη Παπαδόπουλος Οδήγησε σε μια γωνία στο κεφάλι του Manus μετά το σταυρό του Bruno Gama. Ο τερματοφύλακας της Astira πήρε τη σωστή θέση στο σουτ του Lux Sasha λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, καθώς και σε ένα κόρνερ για τον Γκάμα στο 89ο λεπτό.

Αλλαγές στο Μάντζιο

Κυβέρνησαν τον αγώνα καθώς ο Santi Silva σημείωσε το πρώτο γκολ και έθεσε το δεύτερο γκολ. Με την αναβολή του αγώνα, ο Πορτογάλος έδωσε ένα εξαιρετικό πέρασμα στον Demetris Manos που έστειλε τη μπάλα στο δίχτυ εναντίον του Papadopoulos, κάνοντας τον τελικό 2-0 υπέρ του Ares.

READ  Οπαδός του Ολυμπιακού συνελήφθη για τραυματισμό αστυνομικού στο "Καραϊσκάκι"

ο καλύτερος παίχτης: Προφανώς, ο Σάντι Σίλβα, χαλαρώνοντας τη βαριά ισοπαλία, βοήθησε τον Δημήτρη Μάνο στο δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Σε ύψος: Ο Τζωρτζ Ντελίσσις έσωσε την ομάδα του ενώ έπλευε.

Ο “αδύναμος σύνδεσμος”: Το αμυντικό κέντρο Asteras Tripolis ανακαλύφθηκε δυσανάγνωστο στα δύο στάδια που διέπουν τον αγώνα.

“Το λάθος”: Αυτό για τον Castanio στο 51ο λεπτό, αλλά ο Bruno Gama δεν το χρησιμοποίησε πολύ με το τέλος του, εκτός από το γεγονός ότι πήρε ένα πέρασμα στον Mitroglu.

Η «ασφυκτική γροθιά»: Η διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου δεν έχει κανένα πρόβλημα.

«Το κουτί του» Εφημερίδα.αγάπη: Ο Esteras δεν εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο καθώς είχε έξι τελικές προσπάθειες. Το δεύτερο ανήκει στον Άρη με πρωταγωνιστή τη Σάσα Σίλβα. Όσον αφορά ένα άλλο παιχνίδι, το “κίτρινα” αποδεικνύεται “κυνικό” σε παιχνίδια που περιέχουν το στοιχείο “πρέπει”.

Άρης (Acis mantzios): Cuesta, Sundgreen, Rose, Delices, Ghana, Lucas Sasha (90+ Sakic), Jigo, Bertolio (83 ‘Bruno), Bruno Gamma (90+ Pagalianes), Mancini (58’ Silva), Mitroglu (57 ‘).

Asteras Tripolis (Μιλάνο Ρασταβάκ): Παπαδόπουλος, Cotseras, Suarez, Castaño, Alvarez, Monavo (73 ‘Monafo), Valente, Telica (73’ Crespi), Ceto (59 ‘Riera), Parales, Luis Fernandez (59’ Ali Baba).