Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα 2-2: επέζησε το χειρότερο – Πρέμιερ Λιγκ 1

Το κίτρινο ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε στην ισοπαλία (2-2) με γκολ από τον Φεββατζίδη και τον Μάτια. Ο Άρης στο ντεμπούτο για τον Άκη Μάντζιο στον πάγκο δεν διέφυγε από την απώλεια των πρώτων πόντων του στο τουρνουά. Κοιτάξτε τα τέσσερα πράγματα που μάθαμε από τον αγώνα.

Δυνατό να κοιμηθείτε στο πρώτο ημίχρονο

Ο Άρης απείλησε πρώτος στο πρώτο ημίχρονο καθώς ο Χοτισιώτης μπλόκαρε το σουτ του Μπερτούλιου, αλλά ήταν το ΠΑΣ που άνοιξε το σκορ. Ο Numitz άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με ένα εξαιρετικό σουτ από την αριστερή πλευρά.

Ο Cuesta πήδηξε αλλά είδε τη μπάλα να περνάει ανάμεσα στα χέρια του. Ο Άρης, ψάχνοντας έναν τρόπο να βρει λωρίδες στην άμυνα του ΠΑΣ, βρέθηκε να κυνηγά το σκορ.

Οι αναμενόμενοι στόχοι της Opta σας δείχνουν τη συνολική απειλή για κάθε ομάδα και ποιοι στόχοι “πρέπει” να σκοράρει με βάση τους τελικούς τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Cuesta με δώρα

Πριν οι γηπεδούχοι καταλάβουν πλήρως ότι πήραν μαζί, ο ΠΑΣ Γιάννινα ενίσχυσε το προβάδισμα με ένα όμορφο γκολ για τον Ουκρανό παίκτη. Ο δεύτερος στόχος ήταν σαφής … ένα δώρο από την Cuesta. Μόνο ο Ισπανός κατάλαβε τι ήθελε να κάνει, και σίγουρα δεν του επιτρέπετε έξω από αυτό το επίπεδο.

Ανίκανος να βγάλει την μπάλα υπό πίεση, ο Iramospe άρπαξε το κεφάλι του στη δεύτερη ράβδο και ο Παντιλάκης έστειλε την μπάλα στο δίχτυ με ένα σουτ.

READ  Τσάμπιονς Λιγκ: Πόλη τρία, Μπάγερν είναι υπέροχα

Ο Μάντζιος διόρθωσε τις διορθώσεις

Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, ο Άκης Μάντζιος πέρασε τον Τζίγκο μαζί με τη Μάτιγκα και τη Σάσα στο τέλος της δεξιάς άμυνας και τον Ρόουζ δίπλα στους Ντελιζίκες. Ο Άρης έκανε σαφώς καλύτερα.

Ο Fetfatzidis, ίσως στον τελευταίο του αγώνα με τον Άρη, βρήκε ελευθερία και κάπως μείωσε το σκορ. Με ένα εξαιρετικό σουτ από αριστερά, νίκησε τον πρώην συμπαίκτη του Ολυμπιακού, τον Λευτέρη Χότοτς.

Ο Matijia έκανε ό, τι ήξερε καλά

Ο Άρης πέτυχε 2-2 στο 67ο λεπτό, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Προέρχεται από τα πόδια του Matiga, ο οποίος έκανε ένα άλλο πνευματικό λάθος από ό, τι έχει συνηθίσει τα τελευταία δύο χρόνια.

Ο Ισπανός δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Χουτεσιώτη με την άψογη εκτέλεση του.

Κάντε κλικ στο “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.