ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-1: Ο Μουργκ έκανε το κεφάλι του

Το ντέρμπι μεταξύ τους έληξε με ισοπαλία 1-1 Ικ Αυτός είναι ΠΑΟΚ Για τον πέμπτο αγώνα Interwetten Premier League. Η ομάδα Massimo Carrera πήρε το προβάδισμα Karim Ansari Fard (23 λεπτά), αλλά απέτυχε να διατηρήσει το προβάδισμα υπέρ του, καθώς οι δικέφαλοι από το βορρά ήταν καλύτεροι και έφτασαν σε ισοπαλία στο 89ο λεπτό με την «χρυσή» αλλαγή, Τόμας Μόργκ.

Διαφήμιση

Μετά το σημερινό παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ είναι τέταρτος στην κατάταξη με εννέα πόντους, ενώ η ΑΕΚ είναι πέμπτη με επτά πόντους και ένα παιχνίδι λιγότερο.

ο Αναμενόμενοι στόχοι της Opta Βλέπετε τη γενική απειλή για κάθε ομάδα και τους στόχους που πρέπει “να” σημειώσετε βάσει των τελικών τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Καταπληκτικά, ολοκληρώστε τον στόχο

Ο Pauke μπήκε στο γήπεδο καλύτερα και προσπάθησε να “χτυπήσει” από τα δεξιά με τους Andrea Zivkovic και Leo Matos. Ο Σέρβος μέσος έπεσε στην αριστερή πλάτη, 17χρονος Mario Maytaj, Αυτή ήταν η έκπληξη του Massimo CarreraΔημιουργώντας διαρκώς διαφορές και καλή συνεργασία με τον βραζιλιάνο full-back.

Διακρίνεται από το γεγονός ότι στα πρώτα 20 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν τέσσερις τελικούς, με αποκορύφωμα το σουτ του Αντόνιο Τσολάκ στο ένατο λεπτό και τη θέση του Χρήστου Τσώλη στο 15ο λεπτό, το οποίο αποκλείστηκε ο Παναγιώτης Τσεντούτας. Σε αντάλλαγμα για τη ροή του αγώνα, ο Al Ittihad προχώρησε με τον Karim Ansari Fard στο 23ο λεπτό.

READ  Ares: Είναι σχεδόν αδύνατο να ταιριάξεις τον Apollo στο "Όχι. Βικελίδης" | Άρη

Ο Marco Levaya και ο Muammar Tankovic συνεργάστηκαν όμορφα, καθώς ο σουηδικός πτέρυγας βρήκε την ιρανική επίθεση κάθετη και συνδύασε το ντεμπούτο του με την κίτρινη και μαύρη φανέλα με ασίστ. Συνολικά, στο πρώτο ημίχρονο, ο Tankovi έδειξε καλά αποτελέσματα και ο παίκτης που έκλεισε το κενό ήταν ο Petros Mandalos στο δημιουργικό μέρος.

Ο Farr απαγορεύεται, κάτι που είναι φανταστικό από τη Julie

Από την άλλη πλευρά, δύο λεπτά μετά το γκολ της ΑΕΚ, ο Τσόλης σημείωσε έναν σκόρερ με ένα ωραίο σουτ στην κίνηση της εγκάρσιας περιοχής, αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά από το χέρι του νεαρού επιθετικού. Για άλλη μια φορά, ωστόσο, η σκηνή ήρθε από τα δεξιά, με τον Μάτο να κάνει ένα εξαιρετικό crossover και γενικά απειλούσε ιδιαίτερα την άμυνα της Ένωσης.

Ωστόσο, μετά το 25ο λεπτό, ο ρυθμός του αγώνα μειώθηκε σημαντικά, με τις δύο ομάδες να εξουδετερώνουν η μία την άλλη και να ανεβαίνουν τα στάδια με … το σταγόνα. Στην πραγματικότητα, με την εξαίρεση ενός κακού πυροβολισμού από το Swap λίγο πριν από το ημίχρονο, οι δύο ομάδες δεν απειλούσαν με τον Zivkovic το σπίτι και την Cintota με ισχυρισμούς. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να φανεί επικίνδυνος σταυρός, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ η ΑΕΚ προτίμησε να κάνει το προβάδισμα υπέρ του.

Απλώς αντικαθιστά τον ΠΑΟΚ, δεν υπάρχει απειλή για την ΑΕΚ

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος. Ο ΠΑΟΚ διατήρησε τον έλεγχο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει αποστάσεις προς το σπίτι του Τσίντοτα, με αποτέλεσμα να προσπαθεί συνεχώς να διασχίζει. Σταυροί που ήταν … βούτυρο στο ψήσιμο πώματα ΑΕΚ διάσημα για την υψηλή τους ικανότητα στο παιχνίδι.

READ  ΑΕΚ - Σαραγόσα 99-75: εμφανίζεται στο διάστημα και προκρίνεται στον τελικό

Κάντε κλικ στο “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.

Ο Abel Ferreira, ο οποίος είδε τους παίκτες του να μην μπορούν να σκοράρουν, πήγε στην πλατεία Ninoa και τον Svenderski, και ταυτόχρονα άλλαξε το line-up με τον pole δίπλα στον Zolac. Από την άλλη πλευρά, ο Carrera πέρασε τον Βασιλαντόνοπουλο για να «ισοπεδώσει» την άμυνα, αλλά και τους Αλβανούς για να κρατήσει την μπάλα. Ωστόσο, δεν ήταν τόσο τυχερός, καθώς ο μέσος της Etihad αναγκάστηκε να αλλάξει λίγο αργότερα.

Οι αλλαγές έκαναν τη διαφορά

Ο Pauke συνέχισε να σπρώχνει τους σταυρούς και τελικά δικαιολογείται … η επιμονή του. Στο 89ο λεπτό, οι Μπισέσβαρ, Σουίντερσκι και Μόργκ, που πέρασαν, συνεργάστηκαν, βρίσκοντας τους Πολωνούς με το ένα κεφάλι και το άλλο με το κεφάλι του κοντά να νικήσει τον Τσεντότα με 1-1. Ο Morgh συνδύασε το ντεμπούτο του με μια ασπρόμαυρη φανέλα με ένα γκολ.

Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε επίσης για την απομάκρυνση, αλλά στο έκτο και τελευταίο λεπτό καθυστέρησης, ο Σουίντσκυ απέτυχε να νικήσει τον Τσεντούτα σε τέσσερα τέταρτα.