ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2: Μετάδοση ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Ένα μεγάλο τζελ και μια μεγάλη οπισθοδρόμηση για την ΑΕΚ, που πλήρωσε το τίμημα για το κακό πρώτο ημίχρονο και απέτυχε στο δεύτερο, γνωρίζοντας μια έκπληξη ήττα από το ΠΑΣ στο ΟΑΚΑ με σκορ 0-2! Ως αποτέλεσμα, η Ένωση ξαφνικά βυθίστηκε, με το κίτρινο και το μαύρο να παραμένουν σε μια ασφαλή απόσταση από τον Ολυμπιακό και να μην μπορούν να το πλησιάσουν.

Η ομάδα που ξύπνησε πριν από λίγες μέρες … ο κόσμος, “παρακολουθεί το” διατροφικό όργιο “στο Περιστέρι και τώρα δεν μπορεί καν να νικήσει τα Ιωάννινα! Πράγματι, σε έναν αγώνα όπου ο Μάντσος έκανε ό, τι καλύτερο μπορούσε για να «γυρίσει» τον αγώνα, κλείνοντας τα μάτια του, μεταξύ άλλων, σε ένα στάδιο όπου ο Μάνταλος μπορούσε να αποκλειστεί.

Ελληνική διπλωματική αποστολή στην Τουρκία – οι στόχοι της Άγκυρας και οι προσδοκίες της Αθηνάς από τον διάλογο

Η πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού ήρθε στο ένατο λεπτό για το PAS. Μετά από φάουλ στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Μπρένερ θα αντιμετωπίσει τον Αθανασάδη, όπου ο τερματοφύλακας της Etihad τον ξεπέρασε, διατηρώντας το μηδέν. Συνολικά, ο Κίτρινος-Μαύρος δεν μπήκε καλά στον αγώνα και είχε προβλήματα, ειδικά στην κατασκευή.

Στο 30ο λεπτό, το ΠΑΣ θα κερδίσει ένα πέναλτι, αφού ο Ίσαα έφτασε στον Παντελάκη, σε μια προσπάθεια του παίκτη της ΑΕΚ να εξαλείψει. Ο Chrisman θα τον εκτελέσει με ακρίβεια και θα κάνει 0-1!

Ο στόχος δεν ξύπνησε τον Αλιχάντ, ο οποίος ήταν ακόμα αργός και δεν μπόρεσε να βρει συνεργασία στο γήπεδο. Ο Decvalus απείλησε και προσπάθησε να φτάσει στην περιοχή του αντιπάλου με ατομική προσπάθεια. Έτσι, το ημίχρονο τελείωσε με το PAS μπροστά από το σκορ.

READ  Εκατοντάδες κλήσεις προς την πυροσβεστική υπηρεσία για σύνδεση στην Αττική

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον Manolo Jimenez να κάνει τρεις αλλαγές! Ο Λόπεζ, ο Μαντάλος και ο Ανσαφάρντ αντικατέστησαν τους Εσσούα, τον Γαλανόπουλο και τον Τάνκοβιτς, κατατάσσοντας 4-4-2.

Αυτό βοήθησε την ΑΕΚ να γίνει πιο επιθετική και στο 50ο λεπτό, ο Yellow-Blacks πλησίασε δύο φορές το γκολ! Αρχικά, μετά από ένα λάθος από την Garcia, ο Svarnas θα βρει μικρή μπάλα και ο Okonomo θα φύγει. Στον κόρνερ, ο Μαντάλος θα πάρει την μπάλα, θα κάνει ελιγμούς, αλλά το σουτ του θα σταματήσει στην εγκάρσια ράβδο!

Στο 64ο λεπτό, η ΑΕΚ θα έπαιρνε μια δεύτερη ράβδο, αυτή τη φορά με ένα σουτ από την Ολίβιρα! Η ομοσπονδία είχε κερδίσει δυναμική, βρισκόταν σε φάσεις, έκλεισε το σύστημα αξιολόγησης των οικονομικών επιδόσεων στην περιοχή της και πίεζε σκληρά. Στο 73ο λεπτό, ήταν η σειρά του Backakis να απειλήσει με ένα ισχυρό σουτ που βγήκε ελαφρώς.

Η Ένωση έπαιζε τώρα μια πλήρη επίθεση και το PAS στο 73 ‘σχεδόν τον τιμώρησε. Ο Λέων νοκ άουτ εναντίον του Αθανασιάδη, όπου ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μπλόκαρε και έσωσε την ομάδα του στο δεύτερο γκολ.

Στο 87 ‘το λιοντάρι δεν θα αποτύχει. Θα βγει για άλλη μια φορά τέσσερις γύρους με τον τερματοφύλακα Al Etihad και θα τοποθετήσει σωστά τη θέση του στο 0-2!

Βιασμός ενός 11χρονου αγοριού: απολύτως ανυπόμονος προπονητής – “ομολογώντας ότι με θέλουν ως γαμπρό”