Απίστευτο ταίριασμα στο “San Siro”

Ένα πολύ γεμάτο παιχνίδι στο Σαν Σιρό όπου Μιλάνο Ο Ρόμα έδωσε 3-3 στο ντέρμπι στον πέμπτο γύρο Σύνδεσμος.

Οι ιδιοκτήτες σπιτιού εμφανίστηκαν τρεις φορές, αλλά η ομάδα Capital είχε ίσους αριθμούς απαντήσεων και τους ανάγκασε να χάσουν τον πρώτο τους βαθμό φέτος.

Μόνο στο δεύτερο λεπτό ο Rossoneri άνοιξε το σκορ με κανέναν; Ζλάταν Ιμπραήμοβιτς!

Το “Giallorossi” τερμάτισε τον αγώνα στο 14ο λεπτό με τον Eden Dzeko, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την έξοδο του Tatarosanos σε λάθος μέρος.

Ο Μίλαν πήρε το προβάδισμα ξανά στο 47ο λεπτό με τους Salmakers μετά από ένα πέρασμα από τον Liao.

Ο Ρομά ισοφάρισε ξανά στο 71ο λεπτό, με ένα πέναλτι μέσω του Ferretto, μετά το σημάδι του Benacer στον Pedro. Ωστόσο, η Embra απάντησε με το ίδιο νόμισμα μετά την ανατροπή του Tsalhanoglu από τον Ibanez.

Αλλά ο Ρομά δεν είπε την τελευταία του λέξη, και ο Kumbula σημείωσε 3-3 σε μια συνολική αδράνεια στην άμυνα “Rossoneri”.

Ο Μιλάνο ηγείται του πρωταθλήματος με 13 πόντους σε 11 εναντίον της Νάπολι, ενώ η Ρομά κατατάσσεται στην όγδοη θέση, μαζί με την Hellas Verona, με 8 πόντους.

Συνθέσεις:

Μιλάνο (Stefano Pioli): Tatarosano, Calabria, Kerr, Romanioli, Hernandez, Benasser, Ceser, Salimikers (73 ‘Crony), Tsalhanoglu, Liao (73’ Castiligo), Ibrahimoviovi

Ρώμη (Paolo Fonseca): Mirandi, Mancini, Ibanit, Compola, Carsdorp (67 ‘Pires), Pellegrini (76’ Cristante), Vertu (86 ‘Del Fraeli), Spinazola, Mukhtarian, Pedro, Dzeco.

READ  Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον 9-0 - Ποδόσφαιρο - Αγγλία