Βαγιαδολίδ-Σεβίλλη 1-1: Ο τερματοφύλακας Bono έσωσε το σημείο στη Σεβίλλη 90 + 4

Η Βαγιαδολίδ και η Σεβίλλη ισοφάρισαν 1-1 στο 28ο παιχνίδι της Ισπανικής Λιγκ Ο σωτήρας της εθνικής ομάδας της Ανδαλουσίας ήταν ο τερματοφύλακας αφού ο Yassin Bono έσωσε το πόντο για τη Σεβίλλη με γκολ 90 + 4.

Διαφήμιση

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Σεβίλλη παρέμεινε στην τέταρτη θέση με 55 πόντους και βρίσκεται στο -4 από τη Βαρκελώνη, τρίτη. Από την άλλη πλευρά, η Βαγιαδολίδ είναι 16η, τέσσερις βαθμοί πίσω από τις θέσεις κινδύνου.

Οι ιδιοκτήτες της γης ήταν μπροστά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Weizmann τιμωρήθηκε μετά από έλεγχο VAR. Ο Fabian Origiana πήρε την ευθύνη και έστειλε την μπάλα στο δίχτυ, σκοράροντας 1-0 στο 44ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Σεβίλλη έψαξε ισοπαλία με κατοχή και ευκαιρίες. Στην πραγματικότητα, στο 77ο λεπτό, ο Ντε Τζονγκ κούνησε το μπαρ.

Στο τέλος, η πολιορκία της Σεβίλλης απέδωσε, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν ένα κόρνερ, και η άμυνα του Βαγιαδολίδ απέτυχε να το κυνηγήσει, με την μπάλα ακόμα ζωντανή στην περιοχή. Ο Condi κατάφερε να βάλει την μπάλα στον Bono, ο οποίος πήδηξε στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στο δίχτυ για να κάνει το σκορ 1-1.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Jimenez, Olazza, Alemec, Fernandez, Hanco, Orellia (84 ‘Pires), Alcaraz (75’ Herrero), Mesa (75 ‘San Emitrio), Plano (84’ Gonzalez), Guardiola, Weizmann (84 ‘Kudro)

Σεβίλλη: Bono, Navas (46 ‘Ocampos), Conde, Carlos, Rikik (67’ de Young), Jordan, Gödel (67 ‘Rakitic), Torres (46’ Akunia), Soso, Nusiri, Gomez

Πρόγραμμα και αποτελέσματα του εικοστού όγδοου αγώνα:

Παρασκευή 19 Μαρτίου

Μπέτις – Λεβάντε 2-0 (70 ‘Fikr, 75’ Juanmi)

READ  Olympiacos-Βόλος: Η ομάδα που επέλεξε ο Martins

Σάββατο 20 Μαρτίου

Μπιλμπάο – Εϊμπάρ 1-1 (9 ‘Yuri / 17’ Kaik)

Thelta – Πραγματικό 1-3 (40 ‘Mina / 20’ 30 ‘Benzema, 90 + 4’ Asensio)

Huesca – Osasuna 0-0

Βαγιαδολίδ – Σεβίλλη 1-1 (44 ‘Πέν. Oregiana / 90 + 4’ Bounou)

Κυριακή 21 Μαρτίου

Χετάφε – Έλτσε (15:00)

Βαλένθια – Γρανάδα (17:15)

Βιγιαρεάλ – Καντίζ

Atlético – Alaves (19:30)

Σοσιεδάδ – Βαρκελώνη (22:00)

Δείτε τα αποτελέσματα του Ισπανικού Συνδέσμου και άλλων δημοφιλών πρωταθλημάτων εδώ.

ο Ανανέωση οριοθέτησης Οι δεκαετίες διήρκεσαν ολυμπιακός. Μετά απ ‘αυτούς Άραβι Και...