Βαλένθια – Ρεάλ Μαδρίτης 4-1: μια ιστορική συντριβή για τη μαρέγκα

Συντριβή σε Γεγονός Στους τελευταίους επτά αφιλόξενους αγώνες στο Palmastaya, υπέστησαν βαριά ήττα (4-1) Βαλένθια.

Διαφήμιση

Το Meringue άνοιξε το σκορ, αλλά οι νυχτερίδες με τρία καλά στοχευμένα πέναλτι (για πρώτη φορά σε έναν αγώνα πρωταθλήματος, τρεις πέναλτι εναντίον της Ρεάλ) και ένα γκολ εναντίον της Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε τη μεγάλη νίκη με σκορ 4-1.

Σε κάθε περίπτωση, η Lil Mestalla είναι ντυμένη με μαύρο προπονητή Zidane στη Ρεάλ Μαδρίτης. Ήταν μια βαριά σειρά 0-3 από τη Βαρκελώνη το 2017 και 3-0 από το Παρίσι το 2019.

Ο Ρεάλ άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με την έξοδο του Marcelo από την αριστερή πλευρά, καθώς ο Γάλλος Benzema βγήκε για να πυροβολήσει έξω από την περιοχή – η μπάλα άλλαξε πορεία όταν προσγειώθηκε στο Guillaume – και η μπάλα έληξε στο σπίτι του αμυντικού. Κυριαρχεί.

Ωστόσο, δεν διήρκεσε πολύ η Ρεάλ Μαδρίτης να το ξεπεράσει, έρχεται 1-1 στο 35ο λεπτό μέσω της φάσης περιπέτειας.

Το σωστό πέναλτι του Μπαθκίθ σφυρίχτηκε, ο Σόλερ εκτελέστηκε, ο Κάρταους μπλόκαρε, η δεύτερη απόπειρα του Σουλί έληξε στο σταυρό και ο Μούσα έστειλε την μπάλα στο δίχτυ.

Ο διαιτητής ειδοποιήθηκε από τον διαιτητή του βοηθού βίντεο ότι τόσο ο Musa όσο και ο Bethketh είχαν εισέλθει στην περιοχή πριν από την εκτέλεση, εξέτασαν τη σκηνή στην οθόνη και διέταξαν μια επανάληψη.Με τη Solair να νικήσει τον Courtois αυτή τη φορά για να κάνει το σκορ 1-1.

Η Βαλένθια έφτασε στον καθοριστικό αγώνα στο 44ο λεπτό με δικό της γκολ. Ο Γάλλος κατά λάθος έβγαλε την μπάλα και μπήκε στο δίχτυ, και μπερδεύτηκε με τον Courtois και τον Βέλγο που κυνηγούσε, αλλά αφού η μπάλα πέρασε ολόκληρη τη γραμμή, ο βοηθός του βίντεο διαιτητής απέδωσε ένα γκολ υπέρ του νυχτερίδας 2-1.

Στο 51ο λεπτό, η σύγχυση βασίλεψε ξανά στην άμυνα του Merengue και για άλλη μια φορά οι επισκέπτες προσγειώθηκαν στο σημείο πέναλτι όπου ο Marcelo Gomez ανέτρεψε.

READ  "Δεν θα φτάσω ποτέ στο ίδιο επίπεδο με τον Koya."

Στα 54, ο Soler ανέλαβε την εκτέλεση και για άλλη μια φορά στο στόχο έφτασε στο 3-1.

Το τρίτο πέναλτι στο 60ο λεπτό όταν ο Ράμος βρήκε τη μπάλα στο χέρι του σε σύγκρουση με τον Μούσα.

Ο βοηθός βίντεο διαιτητής ειδοποίησε τον διαιτητή, έσπευσε για την οθόνη για δεύτερη φορά και έριξε ένα σφυρίχτρα δίνοντας στον αρχηγό της Μαδρίτης κίτρινη κάρτα.

Στην τρίτη υλοποίηση το Solaire και το τρίτο στοχευμένο. Βαλένθια – Ρεάλ 4-1, σε μια ιστορική συντριβή της ομάδας της ισπανικής πρωτεύουσας.

Είναι η δεύτερη φορά που η Ρεάλ, με τη Ζεντινίν Ζιντάν, στον πάγκο, παραχώρησε τέσσερα γκολ και η προηγούμενη ήταν 3-4 από τη Σοσιεδάδ (το 2020).

Ο Σόλερ έγινε ο τρίτος παίκτης στην Ισπανική Λίγκα που σκόραρε τρία γκολ από το πέναλτι, το πρώτο από τα οποία ήταν ο Άλφρεντο Ντι Στεφάνο (στη Ρεάλ Μαδρίτης) και ο δεύτερος ο Πατερνάκ (με το Βαγιαδολίδ). Είναι σαφώς ο πρώτος παίκτης που σκόραρε τρία γκολ με αυτόν τον τρόπο εναντίον της Ρεάλ.

Βαλένθια (Gratia): Domenets, Fez, Grappiel, Guillaume, Gaia, Moses (87 ‘Jason), Soller, Rasik, Cheryshev (77’ Lato), Lee (81 ‘Gameiro), Gomez (87’ Subrenio).

Ρεάλ (Ζιντάν): Courtois, Bathkith, Varane, Ramos, Marcelo, Montrich, Valverde (76 croos), Isco (83 Jovi), Asensio (64 Rodrigo), Benzema (76 Mariano), Vinicius (64 ft Odegaard).

Πρόγραμμα και αποτελέσματα του ένατου αγώνα:

Παρασκευή 6 Νοεμβρίου

Έλτσε – Κέλτα 1-1 (Στυλό 4 ” Chaves / 41 ” σμάλτο)

Σάββατο 7 Νοεμβρίου

Huesca – Eibar 1-1 (67 ‘Mir / 38’ Burgos)

Μπαρτσελόνα – Μπέτις 5-2 (22 ‘Dembele, 49’ Griezmann, 62 ‘Pen. 82’ Messi, 90 ‘Pedri / 45 + 2’ Sanabria, 73 ‘Moron)

READ  Η Ρώμη υπέγραψε τον Ολυμπιακό

Σεβίλλη – Οσασούνα 1-0 (59 ‘Οκάμπος)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Κάντιθ 4-0 (8′-90 ‘Felix, 22’ Giorente, 51 ‘Suarez)

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Χετάφε – Βιγιαρεάλ 1-3 (16 ‘Arabari / 11’ Alcather, 17 ‘Triggeros, 62’ Moreno)

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Γρανάδα 2-0 (22 ‘Μόντρεαλ, 27’ Πένυ Ογκάρταμπαλ)

Levante – Alaves 1-1 (51 ‘Μοράλες / 4’ Περθ)

Βαγιαδολίδ – Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-2 (19 ‘πένα Oregiana, 48’ Marcos Andre / 86 ‘Iniaki)

Βαλένθια – Ρεάλ Μαδρίτης 4-1 (35 ‘στυλό, 54’ στυλό, 63 ‘στυλό. Soller, 44 “Varane αυτόματο / 23” Benzema)

Δείτε την κατάταξη στην Ισπανία και άλλα δημοφιλή πρωταθλήματα.