Γκουαρντιόλα: Ο Λιντς είναι μια υπέροχη ομάδα, δίκαιο 1-1

Η Λιντς έδειξε ξανά τα δόντια της. Όπως στον αγώνα της πρεμιέρας εναντίον, όπου έπαιξε υπέροχο ποδόσφαιρο και έφερε τον πρωταθλητή του Λίβερπουλ στα όριά του πριν χάσει 4-3 στον τελικό, καθώς και εναντίον της πρώτης ομάδας του 2018 και του 2019, η Μάντσεστερ Σίτι, στάθηκε εξαιρετικά και βρήκε τον τελικό. Για να δικαιολογηθεί παίρνοντας το ισοπαλία στο τέταρτο παιχνίδι της Πρέμιερ Λιγκ.

Διαφήμιση

Οι πολίτες σκούπισαν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η συνέχεια διαπίστωσε ότι οι παίκτες της Bielsa ισορροπούν και βοηθούν στην επίτευξη ενός καταπληκτικού αγώνα, καθώς ο Guardiola ανέβασε το καπέλο του για την ομάδα της Bielsa και παραδέχτηκε τις δηλώσεις του ότι το σκορ 1-1 είναι αρκετά δίκαιο.

“Και οι δύο ομάδες ήθελαν να επιτεθούν και ήταν ένα καλό παιχνίδι, το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο. Ήμασταν καταπληκτικοί στα πρώτα 30 λεπτά που μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα γκολ. Γνωρίζαμε ότι παίζαμε ενάντια σε μια ομάδα που αγωνίστηκε μέχρι τον τελικό σφύριγμα.

Ο Λιντς έφτιαξε το στυλ παιχνιδιού του με τον τερματοφύλακα του και έβαλε αρκετούς παίκτες πίσω από τη μέση. Δεν είναι εύκολο να τα αντιμετωπίσουμε. Έδειξαν πόσο καλά είναι σε όλους τους αγώνες που έχουν παίξει μέχρι τώρα. “Ο καταλανικός προπονητής τόνισε ότι προσθέτει:

Πριν τις πιθανότητες στο τέλος, είχαμε πιθανότητες να σκοτώσουμε τον αγώνα. Νομίζω ότι ήταν ένα διασκεδαστικό παιχνίδι για το πλήθος, με τις δύο ομάδες να στοχεύουν στη νίκη από το πρώτο λεπτό. Είναι μια καταπληκτική ομάδα. Έσπασαν την περασμένη σεζόν στο πρωτάθλημα και έχουν αποδώσει καλά μέχρι στιγμής στην Πρέμιερ Λιγκ.

READ  Ισχυρός σεισμός πλήττει την Κρήτη - CNN.gr

Ήταν ένα καλό παιχνίδι για εμάς, αλλά χωρίς προετοιμασία και με πολλούς παίκτες να βγαίνουν έπρεπε να δείξουμε τεράστια δύναμη. Δεν μπορούσαμε να κερδίσουμε αλλά προχωράμε. Το απόγευμα ήταν ένας εντελώς διαφορετικός αγώνας από τον Λέστερ επειδή ο αντίπαλος έπαιξε εντελώς διαφορετικά. Είμαι περήφανος για τους παίκτες και την ομάδα μου. “.

Όσον αφορά την παράσταση του Robin Dias (η υψηλότερη πληρωμένη συμφωνία στην ιστορία της πόλης), η οποία εξαγοράστηκε από την Benfica στα μέσα της εβδομάδας και έκανε το ντεμπούτο του στο “Island Road” με τον συνεργάτη της Laporte στο αμυντικό κέντρο, ο Guardiola είπε:

“Έκανε το ντεμπούτο του μετά από δύο μόνο προπονήσεις και εκτός έδρας αγώνες με τον Λιντς, κάτι που δεν είναι το πιο εύκολο ξεκίνημα, αλλά ήταν φανταστικό. Μας έδωσε ωριμότητα, οδήγησε την άμυνα. Είμαστε ευχαριστημένοι με την απόδοσή του.”

Όταν αναβάλλαμε το IRONMAN ® 70.3 ® Greece από την αρχική ημερομηνία...