Ελλάδα-Ονδούρα 2-1: Η εξαιρετική «υπογραφή» του Παυλίδη, είχε προβλήματα στο πίσω μέρος

Με τον Pavlides να στέλνει ένα δυνατό μήνυμα στον John Van Sepp σχετικά με τον αγώνα της Τετάρτης (31/3, 21:45) με τη Γεωργία για τον δεύτερο αγώνα των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, Εθνικός Νίκησε την Ονδούρα με 2-1 σε φιλικό αγώνα στο στάδιο Tomba, Κάτω από το άγρυπνο μάτι του νέου επικεφαλής του Ευρωπαϊκού Γραφείου Διπλωμάτων Ευρεσιτεχνίας, Θεόδωρη Ζαγοράκη.

Διαφήμιση

Ο Ολλανδός προπονητής είδε πολλά πράγματα που ίσως τον είχαν ευχαριστήσει στο κέντρο, αλλά όχι αμυντικά, δεδομένης της δυναμικής του αντιπάλου, η μπλε και λευκή ομάδα έλαβε αρκετούς τελικούς. Ωστόσο, έδειξε ένα δείγμα των προθέσεων του, καθώς θα δούμε μια ομάδα με σαφώς πιο επιθετικές τάσεις Όσον αφορά τον αγώνα με την Ισπανία.

Πλήρης και μεταβλητή επίθεση

Με πολλές αλλαγές και μια πλήρη επιθετική σύνθεση, η εθνική ομάδα ράλι, αφού ο John Van Sepp άλλαξε δέκα παίκτες στους 11 σε σχέση με τον αγώνα εναντίον της Ισπανίας, διατηρώντας μόνο τον Mandalu, σε ένδειξη ότι δεν θα παίξει ενάντια στη Γεωργία την Τετάρτη (31 ). 3/3, 21:45). Επίσης, παρουσίασε ένα στίγμα στις προθέσεις του, καθώς σκοπεύει να σχηματίσει την ομάδα με σαφώς πιο επιθετικούς ρυθμούς και διαφορετική σύνθεση σε σχέση με το 4-3-3 χωρίς το καθαρό αίμα της Γρανάδας.

Ο Ολλανδός έβαλε τον Pavlides πίσω από τους Giacomakis, Fortones και Tulss και στα δύο άκρα της επίθεσης, ενώ οι Siops που έκαναν πολύ καλά για την ημέρα ανταμείφθηκαν με ένα βασικό πουκάμισο ως μόνο τα έξι. Το βάπτισμα της φωτιάς γίνεται στο πίσω μέρος και ο Μαυρόπανος, ο οποίος εμφανίστηκε πολύ καλά με τη Στουτγκάρδη, με τη Σβάρνα στο πλευρό του. Ο Δίοδος βρισκόταν στο τέλος και των δύο πλευρών της άμυνας, του Μοριά και του Κυριακόπουλου.

READ  Εκλογή του Ευρωπαϊκού Γραφείου Διπλωμάτων Ευρεσιτεχνίας: Τελική Δημοσκόπηση! - Ποδόσφαιρο - Ελλάδα - Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ - ΟΦΗ - Παναθηναϊκός - Λάρισα - ΑΕΚ - Ολυμπιακός - Απόλλωνας - Λαμία - Πανετολίκος - ΠΑΣ - Άρης - Ατρόμητος - NPS Βόλος

Αξίζει περισσότερα από ένα γκολ στο πρώτο μέρος

Στα πρώτα 12-13 λεπτά, οι διεθνείς μας δυσκολεύτηκαν να μετακινήσουν την μπάλα, με τους φιλοξενούμενους να τρέχουν ψηλά από την αρχή. Στο υπέροχο πρώτο στάδιο ήρθε ο στόχος, καθώς οι Syops βρήκαν τον Φορτούνη όμορφα στα δεξιά, ο οποίος μετακόμισε στο πίσω μέρος της άμυνας και παρακολούθησε τον επόμενο Παυλίδη, ο οποίος άνοιξε το σκορ στα αριστερά. Πολύ ωραία σκηνή και υπέροχο τέλος από τον επιθετικό Willem.

Στη συνέχεια, η εθνική μας ομάδα έχασε τέσσερις πιθανότητες να σκοράρει το δεύτερο γκολ, αλλά τους έχασε, ενώ στο 32ο λεπτό ο Μαντάλος ήταν άτυχος μετά το αριστερό σουτ του χτύπησε στο δοκάρι. Η μπλε και λευκή ομάδα άξιζε ένα δεύτερο γκολ, το οποίο είχε καλή εικόνα στο γκαζόν, αλλά ταυτόχρονα είχε κάποια προβλήματα πίσω από αυτό. Στο 37ο λεπτό, ο Μαυροπόνος έχασε, βρίσκοντας την Έλις Πάνγκστον, αλλά η θέση του ήταν αδύναμη. Αλλά τρία λεπτά αργότερα, ο Ροντρίγκεζ κέρδισε με ένα αριστερό πόδι από έξω από την περιοχή εναντίον της Ντόντιτσε 1-1, έναντι της ροής του αγώνα.

Εξαιρετικό “επιτυχημένο” ΠΑΥΛΙΔΗΣ για δεύτερη φορά

Η έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ήταν ανθρακούχο με το πρώτο, γιατί στα πρώτα δέκα λεπτά η εικόνα της εθνικής ομάδας δεν ήταν καλή και τα «κόρνερ» ανυψώθηκαν μετά από αυτό. Στο 59ο λεπτό, ο Μασούρας έλαβε ισορροπημένο σταυρό από την αριστερή πλευρά, αν και έχασε την ισορροπία του, καθώς ο Παυλίδης χτύπησε μια υπέροχη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία 2-1.

Μετά από δύο λεπτά, έφυγε και παρουσίασε μια σοβαρή υποψηφιότητα για τον αγώνα την Τετάρτη (3/31), με την εμφάνισή του. Ο Duvicas, ο οποίος έκανε επίσης το ντεμπούτο του με την μπλε και λευκή ομάδα, έχασε σε τέσσερις αγώνες από τον τερματοφύλακα της Ονδούρας, καθώς και τον Masuras μετά από ένα υπέροχο πέρασμα από τον επιθετικό Βόλο. Η εθνική ομάδα πήρε τα πράγματα στο γρασίδι στη μέση και μπροστά …

READ  Chris Singleton: Led Efes στον τελικό 4 με διπλό ρεκόρ καριέρας (vid) | Νέα

Το παιχνίδι έχει τελειώσει, τα προβλήματα έχουν επιστρέψει

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα, οι διεθνείς έριξαν τους «γύρους» τους, πιστεύοντας ότι το παιχνίδι της Τετάρτης, όπου η νίκη είναι αναπόφευκτη, δεν σημείωσε τρίτο γκολ και αντ ‘αυτού θα μπορούσε να ισοπεδώσει στο 85ο λεπτό με ένα σουτ. Για να βγεις. Η ομάδα έχει δείξει πρόβλημα στην αμυντική μετάβαση, για την οποία ο Van Sepp πρέπει να συνεργαστεί με τους παίκτες του, καθώς η Γεωργία είναι μια ομάδα που κάνει καλές αντεπιθέσεις.

Είναι διαφορετικό να υπερασπίζεσαι πίσω από την μπάλα όπως έκανε με την Ισπανία και είναι διαφορετικό όταν το βάζεις στα πόδια σου. Σε γενικές γραμμές, η εικόνα ήταν θετική, πολλοί παίκτες έδειξαν καλό πρόσωπο και ο Van Sepp θα κρατήσει αρκετές σημειώσεις με τους βοηθούς του.

Ελλάδα (John Van Sepp): Διοδής, Μαυριάς, Σβάρνας, Μαυρόπανος, Κυριακόπουλος (77 ‘Αλεξανδρόπουλος), Σιώπης, Μάνταλος (83’ Μπακασέτας), Φορτούνης (46 ‘Μασούρας), Παυλίδης (62’ Γιαννούλης), Τζώλης (46 ‘Λημνίου), Γιάκουμακης (46’ ).

Ονδούρα (fabian keto): Minear, Rodriguez, Figueroa, Pereira, Alvarez, Mejia (65 ‘Toro), Acosta (65’ A Lopez), Flores, Bangston (65 ‘Velasquez), Ellis, Nunes (46’ K. Lopez).

Πιστώσεις εικόνας: Eurokinissi