Ελλάδα 2-0 UEFA Nations League – Μολδαβία

Από την πρώτη στιγμή η κλήρωση της εθνικής ομάδας ήταν γνωστή στον όμιλο τρίτης ικανότητας Πρωτάθλημα Εθνών Ο στόχος ήταν σαφής και φυσικά ήταν να προκριθείτε στη δεύτερη ομάδα. Ο κύριος αντίπαλος ήταν και είναι ακόμα Σλοβενία Αυτός είναι ο λόγος για να κερδίσετε παιχνίδια όπως σήμερα Μολδαβία Είναι το λιγότερο απαραίτητο.

Οι παίκτες του Τζον Φαντ Σκαπέ Έκαναν ακριβώς αυτό που χρειαζόταν. Κέρδισαν τους τρεις πόντους 2-0 και έφτασαν στα 7 στο γκρουπ, όπως έκανε και η Σλοβενία Που επικράτησε εκτός Κοσσυφοπεδίου 1-0 και Τετάρτη Καλωσήρθες στο Κοσσυφοπέδιο και πάλι μέσα εντάξει Και θέλουν άλλοι τριπλοί δείκτες να πλησιάσουν τον στόχο τους. .

Ο εθνικός αγώνας ξεκίνησε με Μολδαβία 4-2-3-1. ειδικώς Τζον Φαντ Σκαπέ Κατεβάστε την αντιπροσωπευτική μπάντα μας με Flashodemus Κάτω από τις δοκούς, είναι Hadjidiacus Είναι δικαίωμα επιστροφής Γιαννόλι το αριστερό. Στο κέντρο της άμυνας ήταν ο Τζαβέλλας και ας. Ξεκίνησε η αμυντική μέση Κορμπέλης Και το ΖίκαΕνώ στην Τριάδα το δικαίωμα ήταν Ν. Λημνιός, Αριστερά o αλος Και στη μέση Μπακασέτας, με Παυλίδες Στην κορυφή.

Όσον αφορά τον αγώνα και ειδικά το πρώτο ημίχρονο, η αλήθεια είναι ότι η παράσταση δεν ήταν τρομερή, αλλά το καστ μας έκανε στάδια, αλλά σημείωσε επίσης ένα γκολ στην καθυστέρηση. Για να είμαστε ακριβείς, πριν από το 1-0, οι διεθνείς παίκτες μας απείλησαν τη Μολδαβία τρεις φορές χωρίς να μπορούν να σκοράρουν.

Η αρχή ήταν στο δωδέκατο λεπτό μαζί του Backsita Για να κάνεις ένα σοβαρό σουτ Ναμάσκο Να κυνηγάω σκληρά στη γωνία. Στο επόμενο λεπτό, πάλι ο ίδιος παίκτης μετά από ένα αποφασιστικό πέρασμα Ζίκα Έκανε το παιχνίδι με τον όρκο με τους υπερασπιστές του Μολδαβία Για αποβολή. Το τρίτο στάδιο ήταν μεγαλύτερο, καθώς ο Παυλίδης βγήκε στο 35ο λεπτό μόνος του Ναμάσκο Και ο φιλοξενούμενος τερματοφύλακας να τον νικήσει.

READ  Μαρίνακι "Γάζια" με σημασία! Δεν είμαστε σαν τους άλλους ... - Ποδόσφαιρο

Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, η άμυνα των Εθνοίκων δεν απειλήθηκε καθόλου, και έτσι φτάσαμε στις μισές καθυστερήσεις καθώς είχαμε το στάδιο που κυβερνούσε περισσότερο. ειδικώς Παυλίδες Έμεινα μόνος μαζί του Ναμάσκο, με Ποσμάκ Για να το αποσύρετε μόνο για λίγο. Ολλανδός Ντένις Χίλγκερ Οι καταδίκες έληξαν και απελάθηκε επίσης Ποσμάκ με Backsita Να σκοράρει κάνοντας 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για την εθνική μας ομάδα. Ολοκληρώνοντας τα πρώτα πέντε λεπτά, o Μπακασέτας Το βρήκα με μια εξαιρετική βολή μάνταλο Ο καπετάνιος της ΑΕΚ μπήκε ως μυστικός επιθετικός, και χαμηλώνοντας την μπάλα με τα αριστερά το έκανε 2-0, ουσιαστικά τερματίζοντας τον αγώνα από τη στιγμή που υπήρχε ένα ψηφιακό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του. Ποσμάκ Στο πρώτο ημίχρονο καθυστερήσεις.

Χαλαρώστε μέχρι 75 και τότε δύο μεγάλες πιθανότητες

Έχοντας 2-0 υπέρ του και παίζοντας με τον παραπάνω παίκτη, το ο Εθνικός Μετά από 50 λεπτά, ο στόχος του Μάνταλο Δείξτε για να επιβραδύνει περισσότερο μυαλό στον αγώνα με Κοσσυφοπέδιο Αυτό έρχεται. Μετά από 75 λεπτά, χάσαμε δύο μεγάλες πιθανότητες, 3-0. Η αρχή ήταν στο 77ο λεπτό Πλούτος Αποσύρθηκε συνέντευξη Ναμάσκο Πακάτα, Με τον τερματοφύλακα της Μολδαβίας να τον χτυπά, ενώ ήταν σε 85 λεπτά Ναμάσκο Τον νίκησε με εξαιρετικό τρόπο Πλούτος.

Και φτάσαμε στο 87 ‘όπου είχαμε την πρώτη και μοναδική σκηνή Μολδαβία. Συγκεκριμένα, η Ρότα το κράτησε χωρίς λόγο Ριάμπσεουκ με Χίλγκερ Να δώσει τιμωρία. Οι τελευταίες διατάξεις εφαρμόστηκαν από το Melencino Με τον Βλαχοδήμο μετά από δύο συνεχόμενες πέναλτι, έπιασε Μπενφίκα Απώστε το επίσης, κρατήστε το μηδέν και σώστε όλους από μια πιθανή ταινία θρίλερ.

READ  Diego Maradona: Χαμόγελο στους γιατρούς

Μπαστούνι από αυτό Flashodemus Όσο για το πρόσωπο των τελευταίων λεπτών Κώστας Ο μέσος Ολυμπιακός δεν σταμάτησε ποτέ να παίζει με την ίδια όρεξη που είχε όταν είχε αλλάξει, αλλά δύο προσπάθειες τον εμπόδισαν από το σταυρό της Μολδαβίας με 2-0. Η νίκη έκανε τους Εθνικούς 7 πόντους παρόμοιες με τη Σλοβενία, που κέρδισαν 1-0 στο Κοσσυφοπέδιο.

Διαμορφώσεις ομάδας:

Ελλάδα (John Fante Chip): Βλαχοδήμος, Χατζηδιάκος (69 ‘Ρότα), Γιαννούλης, Τζαβέλλας, Σβάρνας, Κουρμπέλης (83’ Μπουχαλάκης), Ζέκα, Λήμνος (76 ‘Πέλκας), Μαντάλος (70’ Φορτούνης), Μπακασέτας, Παυλίδης (83 ‘Φουνάς).

Μολδαβία (Κινητήρας Furat): Namasco, Armas, Bosmak, Mondrac, Platica, Reebok, Kosiuk, Kimakov (46 ‘Iboreano), Rata (66’ Maradetsi), Ionita (76 ‘Razzo), Nikolaescu (58’ Milenciano).