Ηρακλής – ΠΑΟΚ 75-57: Πρεμιέρα με … ρόπαλο (vid) | League Basketball: Ο αγώνας

Οι οικοδεσπότες ξεκίνησαν τον αγώνα εντυπωσιακά και στις δύο πλευρές του δαπέδου. Στην άμυνα, ο αντίπαλος δεν είχε την ευκαιρία να σκοράρει ΠΑΟΚ Εάν βρει έναν δρόμο για το καλάθι, μπορεί να βρει μόνο τη γραμμή της φωτιάς. Στην άλλη πλευρά Χανλάν Και το Καβάδας Είχαν ρυθμό και έτσι ο Ηρακλής ήταν μπροστά από το 14-2 (5).

Οι παίκτες του Σιάο Διατήρησαν τη σοβαρότητά τους μέχρι το τέλος του τριμήνου και έτσι παρέμειναν στην κορυφή του σκορ, με διαφορά δύο αριθμών στους πόντους (25-9, 10 ‘).

ο Ηρακλής Ξεκίνησα με την ίδια ενέργεια στη δεύτερη περίοδο, ευχαριστώ Τραγουδά Και το Μουρ Η διαφορά αυξήθηκε σε 21 βαθμούς (9-30, 12 λεπτά). Άμυνα ζώνης ΠΑΟΚ Σύμφωνα με τις συνεχείς πιέσεις του Λαμβάνω Βοηθήστε στη μείωση της καθυστέρησης σε 8 (32-24, 17 λεπτά) με μια σειρά από 0-13.

Ο Ηρακλής ανέκτησε τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα, βελτίωσε την άμυνα του και τα λίγα σημεία που βρήκε στην έκπληξη τον βοήθησαν να ηγηθεί 45-34 (24). Αλλά οι οικοδεσπότες δεν έμειναν εκεί και με τους τρεις παιδιά Βρίσκεται στο +19 (59-40, 30 ‘).

Στα πρώτα λεπτά της τελευταίας περιόδου o ΠΑΟΚ Βρήκε 5-0, αλλά οι τρεις βολές του ήταν συνεχόμενες παρθένα Και το Τραγουδά Στείλτε ομάδες σε ασφαλές επίπεδο (65-45, 33 λεπτά) μέχρι το τέλος, η μόνη ερώτηση ήταν το τελικό σκορ.

Αλλά τα λάθη και στις δύο πλευρές κράτησαν την παραγωγικότητα των δύο ομάδων χαμηλή μετά από αυτό και ο αγώνας έληξε 75-57.

Και γιατίΟ Ηράκλς είναι πολύ καλύτερος με ένα κακό ΠΑΟΚ με 2 πόντους 25% (8/31). Οι νικητές έλαβαν 14 ριμπάουντ και παρείχαν 4 ακόμη περάσματα.

READ  ΠΑΕ Ολυμπιακός: "Ένα άνευ προηγουμένου σκάνδαλο δωροδοκίας, ο ΠΑΟΚ επιτίθεται στον Ολυμπιακό και τους διαχειριστές του με χυδαίο τρόπο"! | Superleague Interwetten

Έκανε τη διαφορά: Καταπληκτικό o Καβάδας Με 13 πόντους και 14 ριμπάουντ. ο Μουρ Ολοκληρώθηκε με 13 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Πέρασε και δεν άγγιξε: Σε μια κακή νύχτα Caklamanakis, Hearton, Griffin, Tsalboris Και το Μαργαριτάρι.

UNSEEN HERO: Ο Παρθένος Είχε μεγάλη παρουσία με 9 πόντους, ακολουθούμενος από Τραγουδά Με 13.

Το βασικό σημείοΟ Ηράκλς, σε δεκατρία λεπτά, «ξεκαθάρισε» τη νικηφόρα υπόθεση αφού κέρδισε με μερική βαθμολογία 8-22.

Τι ρίχνουν: Ο Ηρακλής βρήκε έκπληξη μόνο 3 βαθμούς. PAOIK φυσικά 25%, δύο βαθμοί.

Στάδιο αγώνα: Η εντυπωσιακή περικοπή του Καββάδα στο Λαβ την 3η περίοδο.

Τα δέκα λεπτά: 25-9, 37-32, 59-40, 75-57