Λίγκα 1: Το Παρίσι πλησίασε κοντά στη Λιλ

ο Η νύχτα “Πέταξε” δύο πόντους στον αγώνα του για τον τίτλο Πρωτάθλημα 1Μετά από ισοπαλία στο σπίτι 0-0 Με ου Σεντ Ετιέν Για τον 37ο αγώνα το κάλεσα ήδη Παρίσι Στο τέλος του ενθουσιασμού.

Διαφήμιση

Οι Παρισίοι είχαν μια εύκολη αποστολή εναντίον τους Ρεμς Και σφιχτά με 4-0 Στο “Parc des Princes”, παίζει με έναν παίκτη πάνω από το παιχνίδι σχεδόν καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα, μειώνοντας έτσι την απόσταση από την κορυφή στο σημείο.

ο Μονακό Διατήρησε επίσης τις αθλητικές της ελπίδες μετά τη νίκη 1-2 Σε αυτήν Δαχτυλίδι Στο Louis D.

Το πρόγραμμα και το τελευταίο παιχνίδι

1. Νύχτα 80: Angers (E)
  2. Παρίσι 79Μπρεστ (Ε)
  3. Μονακό 77: Άξονας (Ε)

Αποτελέσματα αγώνα 37

Κυριακή 16 Μαΐου

Μπορντό – Λανς 3-0 (32 ‘Huang, 89’ Sambali, 90 + 1 ‘Zarkan)

Ντιζόν – Νάντη 0-4 (6 ‘Coulibaly, 32’, 90 + 3 ‘Ports, 90 + 1’ Plus)

Λιλ – Saint-Etienne 0-0

Lorient – MetS 1-2 (31 ‘Wisa, 74’ Ergo – 72 ‘Traore)

Μασσαλία – Angers 3-2 (9 ‘, 48’, 90 + 5 ‘Melik Pen – 57’ Liz, 85 ‘Touma)

Μονακό – Ρεν 1-2 (16 ‘Ben Gunter, 29’ Golovin – 68 ‘Haut Daisy)

Μονπελιέ – Μπρεστ 0-0

Νίκαια – Στρασβούργο 0-2 (2 ‘, 66’ azurek)

Νιμ – Λυών 2-5 (5 ‘, 62’ Kone – 8 ‘, 24’ Paketa, 20 ‘Depay, 55’ Avar, 87 ‘Slimani)

Παρίσι – Ρεμς 4-0 (13 ‘Neymar, 24’ Ibabi, 68 ‘Marcinius, 89’ Kane)

Δείτε τη βαθμολογία του γαλλικού πρωταθλήματος και άλλα δημοφιλή πρωταθλήματα

Η νύχτα έχασε την ευκαιρία

ο Η νύχτα Έχασε την ευκαιρία να εξασφαλίσει τον τίτλο απόψε αφού δεν κατάφερε να κερδίσει Σεντ Ετιέν Στο “Pierre Moreau”, το οποίο καθιστούσε αδύνατο για τους Παριζιάνους να την ξεπεράσουν. ο 0-0 Αναστάτωσε χιλιάδες οπαδούς της Laila που τους υποστήριξαν έξω από το γήπεδο πριν το σταυρό, αλλά τίποτα εδώ.

READ  Βαρουχάς στο bwinSPORT FM: "Χωρίς ποινή από τη Σκένεφελντ" - Ποδόσφαιρο - Σούπερ Λιγκ 1 - Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ - ΟΦΗ - Παναθηναϊκός - Λάρισα - ΑΕΚ - Ολυμπιακός - Απόλλωνα - Λαμία - Πανετολίκος - ΠΑΣ - Άρης - Ατρόμητος - NPS Βόλος

Οι οικοδεσπότες είχαν πολλές πιθανότητες στο πρώτο ημίχρονο να βρουν το κερδίζοντας γκολ, αλλά η αποτυχία στην τελευταία προσπάθεια του κόστισε ακριβώς αυτό. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο και στην πραγματικότητα διακινδύνευαν την ήττα στα μέσα του ημιχρόνου, αλλά στον τελικό έχασαν τα πάντα και έχασαν μεγάλες πιθανότητες.

Νύχτα: Minyan, Celik, Fody, Putman, Renneldo (89 ‘Brandaric), Araujo (63’ Icon), Andre (64 ‘Zika), Soumari, Baba (63’ Sanchez), David (77 ‘Yazidi), Yilmaz

Άγιος Ετιέν: Green, Debussy (81 ‘Movic), Shaw, Kologitsak, Trauco, Norden (62’ Abi), Camara, Nijo Nuba (81 Yusef), Bwanga, Amuma (62 ‘Uces), Kazrei (72’ Dua)

Το Παρίσι έκλεισε από το ένα σημείο

ο Παρίσι Δεν έχει τίποτα να ανησυχεί από τον αγώνα ενάντια ΡεμςΌπως αποδεικνύεται στο “Parc des Princes.” το τελευταίο 4-0 Οι άδικες πιθανότητες για τους οικοδεσπότες, οι οποίοι από τη μια πλευρά ξεπέρασαν το γήπεδο, από την άλλη, υπήρχαν περισσότερες, αφού ο Γιουνς Αμπντέλ Χαμίντ αποβλήθηκε στο 11ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους.

Ο Neymar σημείωσε από το πέναλτι του μαροκινού τερματοφύλακα και άνοιξε το δρόμο για νίκη. Ο Killian Ebape επέστρεψε στα γκολ αμέσως μετά και είχε πιθανότητες (και τα γκολ ακυρώθηκαν) για ακόμη μεγαλύτερη νίκη. Στο τέλος, ο Marchenius έφτασε στο 4-0 μετά από ένα κόρνερ από τους Neymar και Moise Kane από μια βοήθεια από τον Βραζιλιάνο, ενώ το Παρίσι έπαιζε με “κλειστούς κινητήρες”.

ΠΑΡΙ: Navas, Dagba (86 ‘Pimple), Marcinius, Kerr, Baker, Herrera, Danilo (77’ Paredes), Di Maria (77 ‘Icardi), Neymar, Draxler (40’ Ravinia), Ibabi (77 ‘Kane)

Ρεμς: Raykovic, Phuket, Fez, Abdelhamid, Konan, Kasama, Iboko (84 Kutesa), Munitsi, Savalerin, Kavaro (Zinili 56), Dia (72 Toure)

READ  Molo: Θα παίξω μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο του Παναθηναϊκού

Ψάχνω για το Champions League, τον τίτλο ή το Μονακό

ο Μονακό Παρέμεινε «ζωντανός» στον αγώνα τίτλου μετά τη νίκη 1-2 Σε αυτήν ΔαχτυλίδιΑκόμα κι αν οι ρεαλιστικές πιθανότητες εισβολής είναι μικρές. Αντίθετα, το πιο ρεαλιστικό και σημαντικό είναι ότι έχει στα χέρια της ένα «εισιτήριο» για τους προκριματικούς του Champions League, αφού η Λυών τους κράτησε ένα σημείο κάτω από αυτά.

Το Μονακό μπήκε στην πλατεία “Luis de” με δύναμη, σπρώχτηκε σε όλο το γήπεδο και δικαιολογείται. Σε λιγότερο από μισή ώρα, σημείωσαν γκολ με τον Wissam Ben Ginter (20ος στο πρωτάθλημα φέτος) και τον Alexander Golovin. Η πίεση μειώθηκε με την πάροδο του χρόνου και οι φιλοξενούμενοι αυξήθηκαν ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ευνοήθηκαν από το γκολ του Axel Decase στη γραμμή τέρματος στο 68ο λεπτό και προσπάθησαν να βρουν τον ισοσταθμιστή, αλλά ήταν ανεπιτυχείς.

Μονακό: Lecomte, Sidibe, Maripan (63 ‘Disassi), Badiasil, Enrique, Martins (71’ Diata), Fofana, Tsuameni, Golovin (71 ‘Matazo), Foland (83’ Aguilar), Ben Genter (84 ‘Balo Toure)

Δαχτυλίδι: Gomes, Traore, Da Silva, Aguirre, Mawasa (67 ‘Truffer), Camavinga (46’ Gerasi), Enzunzi, Te, Doku (67 ‘del Castillo), Trier (87’ Niamse), Borizo

Πηγή εικόνας: © 2021 Michel Euler / Associated Press

More from Rashad Badour

The Third National: Τα τελικά αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (6/6)

Παρακολουθήστε τα τελικά αποτελέσματα των τρίτων εθνικών αγώνων. Η εργασία σε οκτώ...