Λεβάντε – Βαρκελώνη 3-3 – Ποδόσφαιρο – Ισπανία

Μέχρι στιγμής ήταν … Βαρκελώνη! Η καταλανική ομάδα βγήκε για τον τρίτο αγώνα στους προημιτελικούς χωρίς νίκη Σύνδεσμος, απόσταση Ο Levante τους έβαλε … Φρένα (3-3) Και τους τραβά, από σοκαριστική έκπληξη, από τον αγώνα για τον τίτλο από τότε Στο -1 από το Atlético de Madrid Με περισσότερους αγώνες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο γι ‘αυτήν Βαρκελώνη Ποιος προχώρησε δύο γκολ στο 34ο λεπτό χάρη στα γκολ του Μέσι και Μπάντρι. ο Βαρκελώνη Αποδεικνύεται ότι είναι ομιλητική και αντιμετωπίζει ξανά αμυντικά προβλήματα, Δίνοντας στο Levante το δικαίωμα ισοπαλίας. Αρχικά , Μίλερο Σε 57 ‘μειώθηκε σε 1-2 Μετά από δύο λεπτά o Μοράλες έγραψα 2-2.

ο Βαρκελώνη Όχι … μάσησε, ο Ντέμπλε Στο 64ο λεπτό, έδωσε στην ομάδα του ένα άλλο προβάδισμα, και σημείωσε το 30ο γκολ με το πουκάμισο “Blaugrana”. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γάλλος σκόραρε 15 με αριστερά και πολλοί από τα δεξιά! Ο αγώνας φάνηκε να πηγαίνει εκεί που ήθελε η ομάδα του ελαΑλλά όχι Σέργιο Λεόνε Στο 83ο λεπτό, έδεσε στον τελικό 3-3 Και … οι ελπίδες της διαλύθηκαν Βαρκελώνη Στη διεύθυνση.

Ο 36ος αγώνας με λεπτομέρεια:
Τρίτη 11/5
Οσασούνα Καντίζ 3-2
(38 ‘, 75’ Budimir, 86 ‘Pen. Torres / 49’ Pen. Saponic, 90 ‘Perea)

Έλτσε Αλάβες 0-2
(40 ‘Joselou, 54’ Rioja)

Λεβάντε – Βαρκελώνη 3-3
(57 ‘Millero, 59’ Morales, 83 ‘Sergio Leone – 25’ Messi, 34 ‘Pedri, 64’ Dembele)

Τετ 12/5

Σεβίλλη-Βαλένθια (20:00)
Theilta – Getafe (21:00)
Χουέσκα – Αθλέτικ Μπιλμπάο (21:00)
Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρεάλ Σοσιεδάδ (23:00).

Πέμπτη 5/13

Βαγιαδολίδ-Βιγιαρεάλ (20:00)
Eibar – Μπέτις (21:00)
Γρανάδα-Ρεάλ Μαδρίτης (23:00).

READ  Σφηρόπουλος: "Ο Ολυμπιακός είναι μια πολύ έμπειρη ομάδα" - Μπάσκετ - Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα - Ολυμπιακός Μπάσκετ - Ολυμπιακός

Χετάφε Λεβάντε (19:30)

Ακολουθήστε το bwinSPORT FM 94.6 στις Ειδήσεις Google για να είστε ο πρώτος που θα ακούσει τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

More from Rashad Badour

Λιντς-Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Μάζαρα και άλλη μια απώλεια για τους πολίτες

Ένας πολύ συναρπαστικός και συναρπαστικός αγώνας πραγματοποιήθηκε το Σάββατο βράδυ (3/10) στο...