Λιντς-Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Μάζαρα και άλλη μια απώλεια για τους πολίτες

Ένας πολύ συναρπαστικός και συναρπαστικός αγώνας πραγματοποιήθηκε το Σάββατο βράδυ (3/10) στο Eland Way, με τους Lindy’s και Πόλη του Μάντσεστερ Για να παίξει υπέροχο ποδόσφαιρο σε διαστήματα, και ο Τελικός τους βρήκε να παραμείνουν στο franchise 1-1.

Διαφήμιση

Οι άντρες του Pep Guardiola πήραν το προβάδισμα στο 17ο λεπτό με ένα υπέροχο σουτ από τον Sterling από έξω από την περιοχή, αλλά το παγώνι του Marcelo Bielsa απάντησε στο 59ο λεπτό με τον Rodrigo, αφήνοντας τη Leeds αήττητη για το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι και η City υπέστη άλλο πόνο. σε ένα Πρέμιερ Λιγκ Μετά την ήττα στο σπίτι της Λέστερ την περασμένη Κυριακή.

ο αγώνας

Μετά από ένα ταραχώδες χτύπημα από τον Λέστερ και πέντε γκολ που έλαβε μέσα στο σπίτι του λίγες μέρες νωρίτερα, η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε σαν ταύρος σε ένα γυάλινο κατάστημα στο “Eland Way” και σκούπισε την πρώτη μισή ώρα, χτυπώντας τα στάδια σχεδόν κάθε δευτερόλεπτο και εξασκώντας διπλό αριθμό τελικών προσπαθειών από το 23ο λεπτό.

Η ανταμοιβή για τους πολίτες για την απόλυτη κυριαρχία τους στο γκαζόν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου ήρθε στο 17ο λεπτό, καθώς ο Raheem Sterling Messier εκτέλεσε ένα ψεύτικο ακριβώς έξω από την περιοχή και σημείωσε το πρώτο του γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ φέτος και το 34ο συνολικά. Εκδηλώσεις σεζόν στο πουκάμισο των πολιτών στις αρχές της περασμένης σεζόν.

Ωστόσο, ο Λιντς δεν πέταξε την πετσέτα, στη συνέχεια ανέβηκε, και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ανάγκασε τον Άντερσον δύο δύσκολες διαδρομές από τέσσερις έως τέσσερις με τους Ντάλας και Έλλινγκ. Η έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου διαπίστωσε ότι οι παίκτες της Μπιέλσα έβαλαν τα πόδια τους στο αέριο και ότι η αιτιολόγηση των προσπαθειών τους δεν χρειάστηκε πολύς χρόνος.

READ  Βαλένθια - Ρεάλ Μαδρίτης 4-1: μια ιστορική συντριβή για τη μαρέγκα

Ο Rodrigo Moreno έκανε μια αντικατάσταση στο 56ο λεπτό και στο 58ο λεπτό άγγιξε το γκολ με τη στάση του στο σταυρό, για να αναδειχθεί τελικά ο κορυφαίος σκόρερ στη φάση ανάπτυξης, μόλις 3 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα μετά την είσοδο στο γήπεδο.

Μετά από ένα κόρνερ από τα αριστερά, ο Άντερσον έχασε την μπάλα στα χέρια του και πέρασε στον Ροντρίγκο που έφτασε στο 1-1 με μια θέση και γιόρτασε το πρώτο του γκολ για τη Λιντς στην Πρέμιερ Λιγκ (ο πρώτος Ισπανός για τα Σκορ του Peacock).

Από εκεί και πέρα, θα θυμόμαστε από ουδέτερους που έχουν παρακολουθήσει τον αγώνα νοσταλγικά εδώ και χρόνια, καθώς και οι δύο ομάδες παίζουν … το κόκκινο και τα επόμενα στάδια και στα δύο hotspots ακολουθούν το ένα το άλλο.

Ωστόσο, η μπάλα δεν τελείωσε στο δίχτυ, καθώς οι τερματοφύλακες έδειξαν εξαιρετικές αντιδράσεις (το πρώτο στάδιο μπλόκαρε τον Άντερσον σε 86 λεπτά σε τέσσερις εναντίον τεσσάρων με τον Μπάμφορντ) αφήνοντας 1-1 μέχρι τον τελικό, με τον Λιντς να κερδίζει έναν άλλο αγώνα επαινώντας το αγγλικό ποδόσφαιρο που θεωρήθηκε Στα μάτια ενός άλλου γίγαντα ποδοσφαίρου, η Σίτι θα χάσει πόντους στο δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

Συνδέσεις: Messier, Ealing, Coach, Cooper, Dallas, Phillips, Costa, Klitschke (77 βαθμοί Ντέιβις), Ρόμπερτς (56 μοίρες Rodrigo), Aleowski (46 βαθμοί Poveda), Bamford

Μάντσεστερ: Anderson, Walker, Robin Dias, Laporte, Midi (72 βαθμοί ACE), De Bruyne, Rodri, Fontaine, Mahrez (77 Fernandinho), Sterling, Torres (65 λεπτά Bernardo Silva)

Πρόγραμμα και αποτελέσματα τέταρτου αγώνα:

Τσέλσι – Κρίσταλ Πάλας 4-0 (50 “Zilwell, 66” Zuma, 78 “, 82” Zorginio)

READ  Αυτό μου είπε ο αδερφός μου για τον ΠΑΟΚ.

Έβερτον-Μπράιτον 4-2 (16 ‘Calvert Lewin, 45 + 2′ Mina, 52 ’70’ Hammes Rodriguez / 41 ‘Moby, 90’ Pisuma)

Λιντς – Μάντσεστερ Σίτι 1-1 (59 ‘Rodrigo / 17’ στερλίνα)

Νιουκάστλ – Μπέρνλι (22:00)