Με επικεφαλής τον Milinkovic Savic, Σερβία – Αποκλεισμός της Βοσνίας – Ποδόσφαιρο – Euro 2020

Η αλήθεια τώρα είναι τα τέσσερα ζευγάρια, τα οποία αποκλείστηκαν από τους ημιτελικούς των προκριματικών του Nations League.

Ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ο οποίος συμμετείχε ως αναπληρωτής στο 80ο λεπτό και “χτύπησε” δύο φορές, η Σερβία πέρασε από το “Olival”, νικώντας τη Νορβηγία με 2-1 σε επιπλέον χρόνο και έλαβε ένα από τα τέσσερα φύλλα του τελικού σταδίου του EURO. Ο επιθετικός του Λάτσιο έδωσε στο Μπλόφυ το προβάδισμα στο 81ο λεπτό, αλλά δύο λεπτά πριν από τον τελικό, ο Νόρμαν έσωσε τους Νορβηγούς και έστειλε τον αγώνα σε επιπλέον χρόνο. Εκεί, το έτος 102, ο Μιλίνκοβι-Σάβιτς κέρδισε τον δεύτερο προσωπικό του στόχο για να κερδίσει και να προκριθεί στην ομάδα του.

Ο αγώνας του Σεράγεβο μεταξύ Βοσνίας-Ερζεγοβίνης και Βόρειας Ιρλανδίας στο Σεράγεβο μετατράπηκε σε μια συναρπαστική ιστορία που κρίθηκε με ποινές. Ο Kronich (14 λεπτά) και ο McCain (53 λεπτά) σχηματίζουν το τελικό 1-1 του κανονικού χρόνου, το οποίο παρέμεινε ακόμη και μετά την παράταση της μισής ώρας. Στη ρωσική ρουλέτα, οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο δροσεροί και έφτασαν στη νίκη με σκορ 4-3.

Ο Λευκός Οίκος κυβέρνησε δύο ακόμη αγώνες απόψε. Στη Γλασκόβη, η Σκωτία και το Ισραήλ ισοπαλία 0-0 μετά από 120 λεπτά και οι Σκωτσέζοι κέρδισαν 5-3 με πέναλτι, ενώ στη Μπρατισλάβα, τη Σλοβακία και την Ιρλανδία έμειναν 0-0, με τους Σλοβάκους να κερδίζουν 4-2.

Ήταν η ευκολότερη βραδιά για την Ουγγαρία, η οποία ξεπέρασε εύκολα τη Βουλγαρία με 3-0. Ο Urban (17 λεπτά), ο Kalmar (47) και ο Νίκολιτς (75) σημείωσαν γκολ για τον δήμαρχο, Lyumov (89) για να πετύχουν το τιμητικό γκολ για τα Βαλκάνια, για να σχηματίσουν το τελικό αποτέλεσμα.

READ  ΠΑΟΚ: Με αλλαγές εναντίον του Βόλου με νικηφόρο γκολ - Ποδόσφαιρο - Πρέμιερ Λιγκ 1 - ΠΑΟΚ.

Η Ισλανδία διατήρησε επίσης το όνειρο να εξασφαλίσει μια θέση στους τελικούς του Κυπέλλου των Εθνών, νικώντας τη Ρουμανία και τη Βόρεια Μακεδονία με 2-1, που νίκησε το Κοσσυφοπέδιο και τη Γεωργία με το ίδιο σκορ, αφού νίκησε τη Λευκορωσία με 1-0.