Μπέρνλι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 – Ποδόσφαιρο – Αγγλία

είναι η αλήθεια! Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε έναν αναβληθέντα αγώνα από τον πρώτο αγώνα, νίκησε τον Μπέρνλι 1-0 στο σπίτι και είναι τώρα μόνος, ο πρώτος στην κορυφή της κατάταξης, Στο +3 από το ΛίβερπουλΜε δύο αντίπαλες ομάδες Στο Άνφιλντ την επόμενη Κυριακή (1/17, 18:30).

Αυτό συμβαίνει από τον Ιανουάριο του 2013, όταν ο Manchester Alex του Sir Alex Ferguson κατάφερε να φτάσει στο πρωτάθλημα.

Ήταν ο ήρωας των “Red Devils” Paul Pogba, Ο οποίος με το κινούμενο λάκτισμά του στο 71ο λεπτό, νίκησε τον Πάπα, για να υπογράψει τη νίκη της ομάδας του.

Το γκολ μπορεί να είχε σημειωθεί στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το πρώτο μέρος ήταν επίσης τόσο συναισθηματικό που η United σχεδόν πέρασε έναν εφιάλτη. Συγκεκριμένα, στο 27ο λεπτό, ο Cavani χτυπήθηκε από την περιοχή σε ένα σημείο όπου ο αμυντικός του Μπέρνλι Μπράντι έπρεπε να είχε τιμωρηθεί. Με κόκκινη κάρτα.

Ωστόσο, Το στάδιο επανεξετάστηκε σε VAR και τελικά παρουσιάστηκε ένα σφάλμα στο So. Στην αρχή της σκηνής, με τον Άγγλο να βλέπει επιτέλους την κίτρινη κάρτα, αν και η περίπτωση της κόκκινης κάρτας έχει εξεταστεί. Όλη αυτή η διαδικασία χρειάστηκε τέσσερα λεπτά …

Η United βρήκε το γκολ στο 36ο λεπτό με κεφαλίδα Maguire, αλλά ο Άγγλος αμυντικός δεν σκόραρε ποτέ, γιατί σύμφωνα με τον Fred υπήρξε ένα λάθος στον Peters.

Τέλος, η ομάδα του Solskjaer, πιέστηκε προς τα πάνω, βρήκε τον στόχο που έψαχναν με τον Razford να διασχίζει τον Γάλλο, ο οποίος χτύπησε την μπάλα εν κινήσει και νίκησε τον Bob.

READ  Ολυμπιακός: Το κόκκινο και το λευκό παίρνουν το venagra

Γούλβς Έβερτον 1-2

Στον αγώνα του 18ου γύρου, η Έβερτον σημείωσε μια μεγάλη νίκη επί της Γούλβερχαμπτον 1-2 Μείναμε εντός τεσσάρων και μόλις στις -4 από την κορυφή Και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο Iwobi άνοιξε το σκορ στο έκτο λεπτό και ο Robin Neves βρήκε αμέσως την απάντηση, δένοντας το 1-1 στο 14ο λεπτό.

Κέρδισε την ομάδα Carlo Ancelotti από τον Michael Kane στο 77ο λεπτό, νικώντας όλους στον αέρα μετά από ένα σταυρό του Andre Gomez από τα αριστερά.