Νιουκάστλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-4: απάντηση με … νίκη! (Vid) | Πρέμιερ Λιγκ

ο ενωμένος Η τέλεια αντίδραση στη μετάδοση από το Tottenham, επικράτησε 4-1 Νιούκαστλ Αποκτήστε τη δεύτερη νίκη στο τουρνουά. ο Μπρούνο Φερνάντες Έχασε το πρώτο του πέναλτι ως παίκτης του Μάντσεστερ, αλλά ήταν αυτός που έδωσε τη λύση και επαίνεσε τον εντυπωσιακό Ντάρλο. Η Μάτα είναι εξαιρετική, η Ντε Γέα είναι μια εξαιρετική παρέμβαση 1-1. Αυτή ήταν η 30η νίκη επί του “Καρακάξη” στο PL, ενώ σημείωσε 105 γκολ.

Ο Maguire απάντησε με ένα δικό του γκολ από τον Shaw
Ο Solskjaer τον υποστήριξε ΜαγκουάιρΟ Pogba έμεινε στον πάγκο, αλλά και ο Van de Beek, δίνοντας στον Shaw μια ακόμη ευκαιρία. Ωστόσο, ο Νορβηγός, μόνο στο δεύτερο λεπτό, είδε την ομάδα του να παραχωρήσει ένα γκολ, από άλλο αμυντικό λάθος. Το Newcastle ήταν εντυπωσιακό στην αντεπίθεση, με τον Maximin να νικήσει τον Kraft, ο οποίος εισήγαγε τον παράλληλο, αλλά η λάθος αντίδραση του Shu ήρθε με τον δικό του στόχο. Η Γιουνάιτεντ προσπάθησε να ανταποκριθεί, πήρε τον έλεγχο και το 16ο λεπτό απείλησε, ωστόσο Ράντφορντ Δεν είχε καλό τέλος. Τρία λεπτά αργότερα, ο Μάντσεστερ σκόραρε με ένα υπέροχο σουτ από τον Fernandez, αλλά η Μάτα ήταν οφσάιντ στο πέρασμα που έδωσε στον Πορτογάλο. Η United συνέχισε να πιέζει και στο 22ο λεπτό έφτασαν κοντά στο γκολ, αλλά ο Darlow σημείωσε ένα υπέροχο σουτ από τη Μάτα. Ο Ισπανός έκανε τη γωνία και Μαγκουάιρ Με ένα καρφωμένο κεφάλι κάνει το 1-1. Η κατοχή του Μάντσεστερ στο πρώτο ημίχρονο έφτασε το 70%, η ομάδα του Solskjaer κέρδισε συνολικά 13 τελικούς, αλλά η καλύτερη φάση ήταν για το Newcastle, αλλά ο πυροβολισμός του Maxime σκόραρε ο De Gea

READ  Η Ρώμη υπέγραψε τον Ολυμπιακό

Ο Super De Gea, ο Μπρούνο έχασε ένα πέναλτι
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια απίστευτη παρέμβαση από τον τερματοφύλακα της United. Στο 52ο λεπτό, ο Maximin έκανε ό, τι ήθελε η άμυνα του αντιπάλου και ο Maguire και ο Shaw δεν μπόρεσαν να τον κυνηγήσουν, κάτι που έκανε ο De Gea με θαυμασμό στην προσπάθεια του Wilson. Το Μάντσεστερ αύξησε την απόδοσή του σε 57 λεπτά με μια εξαιρετική αντεπίθεση από τα πόδια Μπρούνο Κέρδισαν πέναλτι. Ο Rasford πυροβολήθηκε από τον Lewis και ο Powson πήγε να δει τη σκηνή από κοντά και έστειλε το Μάντσεστερ στη λευκή μπάλα. Ο Fernandez ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Darlow με μια απίστευτη παρέμβαση είχε τη λύση και κράτησε την ομάδα του στον αγώνα. Χρειάστηκαν 11 εκτελέσεις για τους Πορτογάλους να χάσουν ένα πέναλτι με ένα κόκκινο πουκάμισο. Στη φάση που ακολούθησε, η Γιουνάιτεντ έχασε μια άλλη μεγάλη ευκαιρία, αφού ο Μαγκουάιρ είχε το κεφάλι του στη γραμμή τέρματος από τη Σίλβι. Ο Μάντσεστερ σημείωσε 23 τελικούς, ο Ντάρλοου είχε 11 θέσεις και ο Σολσκjaer έκανε την ομάδα ακόμα πιο ισχυρή. Ο Pogba πήρε μια μοναδική θέση, ο James Van de Beek, για να αυξήσει την πίεση.

Η μπάλα έχασε, ο Φερνάντεζ είναι ο σωτήρας !!!
Ενωμένη πίεση, ο Maguire σχεδόν έκανε μια πλήρη έκπληξη με ένα υπέροχο σουτ, αλλά προήλθε από τα πόδια του δολοφόνου Bruno! Στο 86ο λεπτό, η United επεκτάθηκε με έναν εντυπωσιακό τρόπο, ο Van de Beek ξεκίνησε την προσπάθεια και ο Μάτα, Rasford, Φερνάντεζ Αναμιγνύοντας τέλεια, καθώς ο Πορτογάλος σημείωσε το τελικό 2-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πεινασμένοι και συνέχισαν να πιέζουν και στο 88ο λεπτό το τρίτο γκολ ήρθε με ένα υπέροχο σουτ από τον Bisaka στο 50ο του αγώνα με τους Reds. Ωστόσο, ο αγώνας είχε έναν άλλο στόχο. ο Μπρούνο Φερνάντες Στο 90 + 6 ‘σκόραρε εξαιρετικά για τον Ράσφορντ, ο οποίος τον έβαλε 4-1 σε υπέροχη θέση.

READ  Συλλυπητήρια στον ΚΑΕ Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό για το θάνατο του Κώστα Μπάτη

Νιούκαστλ: Darlow, Fernandez, Kraft, Lassells, Lewis, Sylvie, Hendrick (88 ‘Almiron), Hayden (49’ Char), Maximin, Wilson, Zollenton (72 ‘Fraser)

ένα πόδι. ενωμένος: De Gea, Lidlov, Maguire, Shaw, Bisaka, Mata (90 ‘Matic), Fred (69’ Pogba), Bruno Fernandez, James (76 ‘Van de Beek), McTomene, Rasford