Ντόρτμουντ – Σεβίλλη 2-2: Με μια νέα ταινία … Flamenco Haaland στο “8”! (Vids) | Τσάμπιονς Λιγκ

Μόνο ομάδα και … ξαπλώστε! Επιθετικότητα – το φαινόμενο Έρλινγκ Μπρουτ Χάλαντ Έγινε ο πρώτος παίκτης Μπορούσια Ντόρτμουντ Σημείωση 2+ γκολ σε τέσσερις συνεχόμενους αγώνες Από Τσάμπιονς Λιγκ Και οδήγησε τους Βεστφαλούς Ισοπαλία – ενθουσιασμός 2-2 Με ου Σεβίλλη, Το οποίο ωστόσο έδωσε στην ομάδα του Έντι Τέρζιτς Προκριθείτε στους προημιτελικούς για πρώτη φορά από τη σεζόν 2016-17, Με συνολικούς πόντους 5-4.

Η Σεβίλλη, μετά την ήττα με 3-2 στον πρώτο αγώνα, Βγήκαν δυνατά Από την αρχή, αναζητούν έναν στόχο που θα τους φέρει πίσω στο προκριματικό “κόλπο” και χάνουν μια καλή ευκαιρία με Λούκας Οκάμπος.

Η ομάδα του Yulin LopeteguiΩστόσο, δεν είχε την απόλυτη προσπάθεια, και παρά την κατοχή της μπάλας και της ιδιοσυγκρασίας, δεν απειλούσε σημαντικά το σπίτι του. Μάρβιν Χιτς Στα πρώτα 45 λεπτά.

Από την άλλη, όμως, οι Βεστφαλοί επιτέθηκαν λίγο Χάλαντ Απλά χρειάζεσαι … Μισή ευκαιρία. Το λάθος του Ο Ιησούς ΝαβάςShift αντεπίθεση Μάρκο Ρόις Και “εφαρμόστε το” Μπόνο Από τη Νορβηγική (35 λεπτά).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντόρτμουντ άρχισε να σταματά. Ο Haaland σημείωσε ξανά αλλά ο διαιτητής Shawnette Shaker Ο στόχος ακυρώθηκε λόγω λάθους στον Νορβηγό Ντιέγκο Κάρλος, Για να δείξει την ανταμοιβή του (!) Κουντέ Στο επιτιθέμενο τέρας, του οποίου ο πυροβολισμός σταμάτησε ο Μπόνο.

Αλλά η σκηνή δεν τελείωσε εκεί, όπως επεσήμανε ο Αλ-Τουρκί (σωστά). Επανάληψη Επειδή ο τερματοφύλακας της Σεβίλλης δεν είχε τουλάχιστον ένα πόδι στο σερί όταν ο Χάλαντ χτύπησε. Ο Νορβηγός που προκαλεί Από τον Puno και αντάλλαξε μαζί του … Διαβητολόγοι Και το Χαϊδεύει, Επαναλάβετε, σκοράρετε (54 ‘) και τελείωσε Ο νεότερος παίκτης φτάνει είκοσι γκολ Στην ιστορία της κορυφαίας διοργανικής εκδήλωσης.

READ  Χατζιδιάκος στο bwinSPORT FM για τον Ολυμπιακό και το Γιακουμάκι - ιστορίες

Όλα φαίνεται να έχουν τελειώσει, αλλά η Σεβίλλη Δεν το εγκατέλειψε ποτέ. Απογοήτευσέ με Κέρδος πέναλτι – γκολ Από Γιουσέφ Αλ-Νασιρί (69 ‘), ο οποίος ισοφάρισε με κεφαλιά στο έκτο λεπτό της καθυστέρησης, αλλά ήταν πολύ αργά. Είπαμε, Τσάμπιονς Λιγκ Δεν ταιριάζει στη Σεβίλλη σε αντίθεση Ευρώπη

Μπορούσια Ντόρτμουντ (Έντεν Τέρζιτς): Hits – Morey (90 ‘+ 5’ Minnier), Chan, Hummels, Schultz (89 ‘Zagando) – David, Delaney, Bellingham – Azar (67’ Baslack), Royce – Haaland.

Σεβίλλη (Yulin Lopetegui): Bono – Jess Navas, Condé, Diego Carlos, Acuña – Hordan (60 ‘Papo Gomez), Fernando (86’ Rakitic), Oscar (79 ‘Oliver Torres) – Soso (86’ Munir), En-Nesiri, Okampos (60 ‘) ). Ντε Τζονγκ).