Οι Pam και … στους τελικούς είναι το καυτό μπάσκετ – NBA

Έχουμε μερικούς τελικούς NBA! Το Heat δεν έδωσε στους Celtics άλλη ευκαιρία, αλλά μάλλον τους νίκησε 125-113 Με 4-2 προκρίνονται για ραντεβού με τους Lakers που ξεκινούν τις πρώτες πρωινές ώρες της Πέμπτης (4:00). Είναι η πρώτη εμφάνιση του Μαϊάμι στους τελικούς από το 2014.

Εξαιρετική απόδοση με ρεκόρ καριέρας από τον Pam Adebayo, ο οποίος σημείωσε 32 πόντους (11/10 σουτ, 11/15 2 πόντους), 14 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Υπέροχη δουλειά από τους Jimmy Butler (22 πόντοι, 8 ασίστ), Tyler Hero (19 πόντοι, 7 ασίστ) και Robinson-Iguodala (15 πόντοι 5/7 και 4/4 τρεις πόντοι).

Ο Γκάλεν Μπράουν εμφανίστηκε με 26 πόντους (10/17 σουτ) από τους ηττημένους, ενώ ο Τζέισον Τάτουμ σημείωσε 24 πόντους (11 ασίστ και 7 ριμπάουντ), αλλά με 9/26 σουτ.

ο αγώνας

Οι τρίποδοι έσπασαν την ισορροπία στο πρώτο ημίχρονο του ανοιχτού και οδήγησαν το Heat στο 33-24. Στη συνέχεια, η ομάδα της Celtics βελτιώθηκε σημαντικά και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (55-56). Το Μαϊάμι, με τους Adebayo και Iguodala, προσπάθησε να δραπετεύσει ανεβαίνοντας στο 84-76 τρία λεπτά πριν από το τέλος του τρίτου λεπτού, αλλά η συνέχισή του επιστρέφει στη Βοστώνη. Με μερική 20-6 ήταν στο +6 (90-96) στην αρχή της τελευταίας περιόδου. Ο εντυπωσιακός Adebayo με τον Hiro έριξε το σφυρίχτρα της αντεπίθεσης, ανεβάζοντας το Hit τέσσερα και μισό λεπτό πριν από το τέλος σε 109-102. Αφού τερμάτισε 8-29, ο The Heat έσπασε 15, 119-104, δύο λεπτά πριν από το τέλος και βασικά ολοκλήρωσε την αποστολή.

Δώδεκα λεπτά: 33-27, 62-60, 88-86, 125-113

Κατόπιν αιτήματος: Όλες οι αναφορές βρίσκονται στο επίσημο κανάλι YouTube SPOR FM

READ  Ντιναμό Κίεβο - Μπαρτσελόνα 0-4: Προκριματικός με τον Braithwaite στον γύρο ... Μέσι! (Vids) | Τσάμπιονς Λιγκ

More from Rashad Badour

Nations League: Στον τέταρτο τελικό, η Γαλλία και η Γερμανία ανέβηκαν στην κορυφή

ο Γαλλία Κέρδισε 1-0 στο Ντα Λουζ της Πορτογαλίας και κατάφερε να...