Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον ΠΑΟΚ με ωραίο μπάσκετ!

Μια άλλη φιλική νίκη σημείωσε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε του ΠΑΟΚ στα Ιωάννινα με σκορ.

Εγγραφείτε στο εβδομαδιαίο περιοδικό PAO και αποκτήστε πρόσβαση σε ποιοτικό περιεχόμενο για τον Παναθηναϊκό, το οποίο δεν θα βρείτε ελεύθερα στο Διαδίκτυο! Μεταβείτε στη διεύθυνση https://paomagazine.gr/.

Ο Γιώργος Βόβορας άρχισε να παίζει μαζί τους Τζάκσον, Φόστερ, Παπαπέτρου, Μήτογλου και Παπαγιάννη, ενώ ο ΠΑΟΚ παρατάσσονται μαζί τους Παπαντωνίου, Lov, Kaklamanaki, Iatridi και Καμπερίδι.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στο παιχνίδι καλύτερα και μόλις στο 2 ‘ήταν μπροστά 7-2, ενώ από το 4 ‘τα “πράσινα” είχαν ξεφύγει +12 (14-2). Η συνέχεια ήταν ακόμη καλύτερη για “Τριφύλλι“, Ποιος στο 8ο λεπτό ήταν μπροστά 24-8 εναντίον του”Δικέφαλου του Βορρά», Έχοντας ως όπλο την καλή άμυνα του. Τέλος, το 1ο δέκα λεπτά τελείωσε με σκορ 31-19 υπέρ του Παναθηναϊκός.

Στο 2ο δέκα λεπτά ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντεπιτεθεί, τρέχοντας 6-0, αλλά το Παναθηναϊκός αργότερα το έκανε 31-25. ο Θεσσαλονίκη μειώθηκε ακόμη περισσότερο στο 12ο λεπτό σε 33-28, με την ομάδα του Βόβορα για να ξυπνήσω και να ξεφύγεις αρκετά μέχρι 15 ‘(43-31) και 18’ (50-31). Έτσι, οι «πράσινοι» το ολοκλήρωσαν 2ο δέκα λεπτά με 59-38.

Παρόμοια εικόνα σε 3ο τρίμηνο, με Παναθηναϊκός για να συνεχίσετε να ξεχωρίζετε σε όλους τους τομείς και φυσικά στο σκορ (64-47, 24 ‘).

Η εικόνα δεν άλλαξε ακόμη και μετά από αυτό πρωταθλητές Ελλάδα έκλεισε το 3η περίοδος οδηγώντας 81-60.

Με “καλημέρα” στις 4ο δέκα λεπτά ο Παναθηναϊκός έτρεξε μια σειρά από 9-0 (90-60, 30 ‘), για να φτάσει το 94-71 σε 35’ με περισσότερη άνεση. Τρία λεπτά αργότερα το “ΕξιΤους ξεπέρασε 100 πόντοι (105-76), σφραγίζοντας τη νίκη με εντυπωσιακό τρόπο. Το φινάλε τον βρήκε Παναθηναϊκός θριαμβευτικός με σκορ 114-80.

Διαβάστε περισσότερα…

READ  ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ: Ένα ηχηρό "όχι" από τη FIFA στον Ολυμπιακό για τους ρόστερ του τελικού! - Ποδόσφαιρο - Ελληνικό Κύπελλο - Ολυμπιακός - ΑΕΚ