ΠΑΟΚ-Κρασνοντάρ 1-2: Κακή τύχη και αξίζει τη μοίρα του

Ο ΠΑΟΚ έχασε 2-1 από τον Κρασνοντάρ στην Τόμπα και αποκλείστηκε από τη συνέχιση του Champions League σε έναν αγώνα που ήταν άτυχος στην αρχή και στη συνέχεια άξιζε τη μοίρα του. Η ομάδα του Abel Ferreira ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, είχε πιθανότητες να ανοίξει το σκορ αλλά απέτυχε στο πρώτο ημίχρονο καθώς ο Ζίβκοβιτς και ο Κρέσπο σπατάλησαν τις πιθανότητες τους.

Διαφήμιση

Ο Μιχελίδης και ο Pauke είναι άτυχοι

Στα δευτερόλεπτα 45 λεπτά, όλα έγιναν με τον Pauk να αυξάνει την πίεση του, ο Tsulak και ο Waves μπήκαν στον αγώνα για να κάνουν τους “δικέφαλους μυς” πιο επιθετικούς, αλλά ο Κρασνοντάρ ήταν τυχερός και άνοιξε το σκορ με γκολ εναντίον του Μιχαηλίδη στο 73ο λεπτό.

Η επίθεση από αριστερά έκανε παράλληλη στροφή, ο 19χρονος αμυντικός προσπάθησε να κυνηγήσει τον Μπέργκ και με τη φτέρνα έστειλε την μπάλα πέρα ​​από την πλάτη της ομάδας του.

Αξίζει τη μοίρα του

Ο ΠΑΟΚ, παρά την ψυχραιμία του, όχι μόνο για το γκολ που παραδέχτηκε αλλά και για τον τρόπο που ήρθε, προσπάθησε να επιτεθεί ξανά και να εξισώσει. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Καντούρι σκόραρε με εξαιρετική κεφαλιά στο 77ο λεπτό, και με δεκαπέντε λεπτά να απομένουν, όλα έδειξαν ότι ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στον αγώνα.

Ωστόσο, η ομάδα της Θεσσαλονίκης άξιζε τη μοίρα τους. Με το σταυρό, ο Κρασνοντάρ συνέχισε την επίθεση και κατάφερε να οδηγήσει ξανά, 2-1. Ο Μιχαηλίδης κυνηγούσε ντροπιαστικά, η Φιλίνα πήρε την μπάλα και την πυροβόλησε, ενώ ο Ζίβκοβιτς και η Καμπίλα δεν κυνηγούσαν από κοντά, έφτασαν στο 2-1.

READ  Ο Πάπας Φραγκίσκος συνάντησε έναν ιερέα, ο οποίος αργότερα διαγνώστηκε με τον Κοροναϊό

Στα εναπομείναντα λεπτά, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να ολοκληρώσει τον αγώνα, να ισοπαλία και να μην αποχαιρετήσει την ήττα στο Champions League, αλλά απέτυχε με τον Ουρσάτο σφύριγμα να βρει τον Κρασνοντάρ στα γκρουπ του Τσάμπιονς Λιγκ για πρώτη φορά στην ιστορία του. Ο ΠΑΟΚ στις ομάδες του Europa League.

Στάδιο: Τόμπα

PAUK (Abel Ferrara): Zivkovic, Ingason, Varela (76 ‘Svendersky), Michelides, Crespo (58’ Wag), Giannolis, Swab, Kantori, Belkas (58 ‘Tsolak), A. Zivkovic, Tsulis

Κρασνοντάρ (Murat Musaev): Safonov, Petrov, Martinovich, Kayo, Ramirez, Utkin (58 Smolnikov), Kaczynski (83 Kambolov), Velina, Clayson, Kabila (85 Suleimanov), Berg.

σκόρερ: 77 ‘El Kantouri / 73’ Michelides (αυτοκίνητα), 78 ‘Kabila.

Κίτρινος: 24 ‘Engason, 37’ Belkas, 90 + 1 ‘El Kantouri / 33’ Felina, 35 ‘Caio

το κόκκινο: –

Κανόνας: Ντάνιελ Ουρσάτο (Ιταλία)

Βοηθοί: Alessandro GialatiniΚαι το Fabiano Prietti (Ιταλία)

Ο τέταρτος: Τα καθήκοντα του Ντάνιελ (Ιταλία)

Κανόνας Οπου: Μάρκο ΚάινταΖ (Ιταλία)

Κανόνας AVAR: Filippo Miele (Ιταλία)

More from Isa Naqvi

Betis-Real Madrid 2-3: Ο διαιτητής βοηθού βίντεο δραπετεύει με τη βοήθεια της … Βαρκελώνη! (Vids) | Λα Λίγκα

Στον πρώτο αγώνα (0-0 με την Real SociedadΑποτυχία εγγραφής. Στο δεύτερο, έπρεπε...