ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1: Μείνετε ασφαλείς με την BA

Το ντέρμπι του Τόμπα μεταξύ ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού για τον έκτο έκτο αγώνα δεν εμφανίστηκε ως νικητής Interwetten Premier League. Ο Decevalos ήταν μπροστά στο 51ο λεπτό με τον Ingason και ο “Red and White” απάντησε στο 77ο λεπτό με τον Ba.

Διαφήμιση

Οι ιδιοκτήτες σπιτιού έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία να κερδίσουν, όταν ο πυροβολισμός του Tesolis έφτασε στη γραμμή στο 90 ‘+ 3’. Ο Ολυμπιακός διατήρησε το +10 από τον Ντεβάβαλους, αλλά και αήττητος στο τουρνουά.

Πρωτοπόρος με την INCASON

Ο Baoek μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, όπως έκανε στο πρώτο ημίχρονο για 15 λεπτά. Ο Ολυμπιακός δεν έκανε τίποτα μέχρι το 60ο λεπτό της άμυνας του. Στο 51ο λεπτό, ήταν 1-0 υπέρ του Ντικέφαλου με ένα γκολ από τον Ίνγκσον. Ο Ισλανδός τερματοφύλακας πήρε το ριμπάουντ όταν η κεφαλίδα του Sa μπλοκάρει από κοντά … Ο Μπαρκ σημείωσε 1-0. Η σκηνή ξεκίνησε με μια σέντρα από τον Zivkovic από τη δεξιά πλευρά.

Ακόμα και μετά το γκολ, ο Ντικβαλός ήταν στην κορυφή. Πίεσε και απείλησε στο 56ο λεπτό με μια κεφαλίδα από τον Ίνγκσον, και στο 58ο λεπτό με ένα μακρύ σουτ από τον Κρέσπο, και στο 70ο λεπτό με ένα μακρύ σουτ από ένα τριαντάφυλλο.

Απαντήστε όχι στον πρώτο τελικό αγώνα

Βλέποντας αυτήν την εικόνα της ομάδας του, ο Martinez άλλαξε τον Brusai στον Ranzelovic και στο 71ο λεπτό αποφάσισε να παίξει με δύο προς τα εμπρός, ο Hassan περνούσε στον αγώνα αντί της Valbuena. Ενώ ο Ολυμπιακός δεν έδειξε καθόλου καλή εικόνα και παρέμεινε χωρίς τελικό στο δεύτερο ημίχρονο, ο Paque απάντησε από μια σταθερή σκηνή.

READ  Ο Rafale στο Αιγαίο: προσδοκίες ενός Έλληνα πιλότου που πέταξε με Γάλλους μαχητές

Στο 77ο λεπτό, οι Φορτόνες έκαναν ένα κόρνερ και ο Pa έφτασε στο σπίτι, μετά από μια λανθασμένη έξοδο από τον Πασκαλάκη, η μπάλα έφτασε στο δίχτυ με 1-1.

JOLIE’S BEAM στα 90 ‘+ 3

Στο 82ο λεπτό, ο Martins άλλαξε την ομάδα για τρίτη φορά. Ξεκίνησε με 4-2-3-1, το μετέτρεψε σε 4-4-2 και ακολούθησε το 4-3-3, όταν μπήκε στον Μπουχάλη αντί του Fortunes. Ενώ ο Pablo Garcia, ενώ ο αγώνας ήταν 1-0, ήταν έτοιμος να περάσει τον τρίτο τερματοφύλακα Varillas, αλλά μετά την ισοπαλία έριξε τον Jules στον αγώνα αντί του Morg.

Ο νεαρός κυνηγός έγινε σχεδόν ο ήρωας, όταν ένας τρομερός πυροβολισμός από έξω από την περιοχή συγκρούστηκε με τον ορίζοντα του Sa. Ο Ολυμπιακός πέτυχε την τελική ισοπαλία στο δεύτερο ημίχρονο, σε έναν αγώνα ντέρμπι στον οποίο η εμφάνιση και των δύο ομάδων σπάνια αυξήθηκε, και οι περισσότερες πιθανότητες προήλθαν από σταθερά στάδια.

Οι αναμενόμενοι στόχοι της Opta σας δείχνουν τη συνολική απειλή για κάθε ομάδα και ποιοι στόχοι “πρέπει” να σκοράρει με βάση τους τελικούς τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Κλασικές ευκαιρίες και σφάλματα SEMEDO – CRESPO

Οι δύο πιο σημαντικές πιθανότητες του πρώτου ημιχρόνου για κάθε ομάδα ξεκίνησαν από τα λάθη που έκαναν τα πώματα. Στο δεύτερο λεπτό, ο Semedo γλίστρησε μετά το πέρασμα του Giannolis, ο Swab γύρισε από την αριστερή πλευρά και ο Morg από τη θέση σουτ έστειλε την μπάλα πάνω από τη γραμμή.

READ  Ειδοποίηση για το ξέσπασμα του Coronavirus - Σκέψεις για νέα μέτρα, αποφάσεις την Παρασκευή | ΕΛΛΑΔΑ

Στο 14ο λεπτό, ο Crespo έκανε ένα ψεύτικο κυνήγι, στέλνοντας την μπάλα στον Fortounis. Αφού συνεργάστηκε με τον Broussay, γύρισε από τα δεξιά και ο Imbella απέτυχε σε μια διπλή προσπάθεια να σκοράρει. Στην πραγματικότητα, το δεύτερο πλάνο πήγε στην αριστερή εγκάρσια ράβδο. Ο Ingason πυροβόλησε τον Basem – Ο Camara έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι της αντίπαλης ομάδας.

Ο Warda προσπάθησε να πάρει το πρώτο πέρασμα από το κέντρο του ΠΑΟΚ για να παίξει, όπως έκανε ο Fortunes για τον Ολυμπιακό. Ο Valbuena, ο οποίος ξεκίνησε στα αριστερά, άλλαξε την πλευρά του με τον Frosai, και ο Pascalakis “απέκλεισε” τα λάθη της Valbuena και της Fortune στα 20 και 36, ενώ ο Sa έπρεπε να επέμβει στο 28 “με το κεφάλι του Ingason στα 28”, μετά από ένα λάθος από τον Vierinias.

Από εκεί, οι Krmencik και Semedo παρείχαν πλήθος μονομαχιών τόσο στο έδαφος όσο και στον αέρα. Ήταν ισορροπημένο 45 λεπτά, με τον Ολυμπιακό να σημειώνει 56%. Ο Ζίβκοβιτς δεν εμφανίστηκε στο αριστερό άκρο του μεσαίου γηπέδου και ο Ριζούκ κέρδισε ελαφρώς το «κόκκινο και το λευκό».

Κάντε κλικ στο “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.