Ρεάλ Μαδρίτης-Οσασούνα 2-0: οι Βραζιλιάνοι επιβιώνουν στο -2 από την Atletico (Fides) | Λα Λίγκα

ή όχι 19 συνεχόμενοι αγώνες χωρίς ήττα Και παραμένει Ζωντανός Στη μάχη για τον τίτλο στο Ισπανικό Πρωτάθλημα, χωρίς να καυχηθεί για την απόδοσή της. ο Ρεάλ Μαδρίτης Αναγκάστηκε, αλλά έσκυψε στον τελικό Οσασούνα (2-0) και έμεινε στο -2 Από τους πρωτοπόρους Ατλέτικο Και ανέβηκε στο +3 από Βαρκελώνη, Αν και υπάρχουν περισσότεροι αγώνες από τον Blaugrana.

ο Ζινεντίν Ζιντάν Ξεκουράστηκε στην αρχή Nacho, Tony Crosse Και το Λούκα Modric, Ξεκινώντας από έντεκα Αντόνιο Μπλάνκο Ως σύντροφος του Casimiro Στη μέση είναι Eden Hazard Πίσω του Karim Benzema.

Ένας χαρούμενος Βέλγος μέσος, ο El Muftah για πρώτη φορά από τότε 30 ΙανουαρίουΚανείς δεν χάνεται Μεγάλες ευκαιρίες Από το πρώτο ημίχρονο, πού Sergio Arreira Στο bazar και ο στόχος αρνήθηκε Eder Militau.

Εξαιρετική άμυνα στην άμυνα της Βραζιλίας, αν και σχεδόν απέδωσε Προσωπικός στόχος Αποκλείστηκε πριν Thibaut CourtoisΠοιος τον νίκησε στο 45ο λεπτό Τσέμη Άβιλα, Αλλά σε έναν στόχο που ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ.

Με δυσφορία στους μυς των μηρών, το Ραφαήλ Βαράν Έδωσε τη θέση του στον Νάχο στο πρώτο ημίχρονο, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να ασκεί μεγαλύτερη πίεση στη δημιουργία ευκαιριών και να πάρει την πρώτη θέση σε μόλις 67 λεπτά με τη μοναδική τους κάρτα. Ροντρίγκο, Το οποίο αντικατέστησε το άχρηστο Vinicius Jr..

Ένας άλλος Βραζιλιάνος, βελτιωμένος δραματικά ΜιλιτάοΉταν αυτός που Εξαργυρώθηκε Η Βασίλισσα άνοιξε το σκορ με μια υπέροχη κεφαλιά μετά από ένα κόρνερ ΊσκοΠοιος αντικατέστησε τον Αζάρ (76 δ).

Ο στόχος του Μιλιτάο έστειλε μακριά τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία “κέρδισε” τη νίκη τέσσερα λεπτά αργότερα με το έκτο γκολ Casimiro Στο πρωτάθλημα, μετά … ένα λάθος από τον Βραζιλιάνο, μετά από ένα άλλο πέρασμα από τον Benzema.

READ  Ολυμπιακός 2-0 Απόλλων Σμύρνη: καλός χαρακτήρας

Ο Ρεάλ δεν ξεχωρίζει για την απόδοσή του, αλλά είναι Πολύ αποτελεσματικό Την Τετάρτη (05/05) θα παίξει στο Λονδίνο Τσέλσι Για να προκριθείτε στον τελικό Τσάμπιονς ΛιγκΠριν από ένα άλλο “τελικό” τουρνουά, αυτή τη φορά ενάντια στο φιλόδοξο τουρνουά Σεβίλλη (05/09).

Ρεάλ Μαδρίτης (Zinedine Zidane): Courtois – Odriotola, Militao, Varane (46 λεπτά Nacho), Marcelo (64 Miguel Gutierrez) – Blanco, Casemiro – Asensio (82 Arriba), Azar (72 Isco), Vinicius Junior (64 Ron) – Benzema. .

Osasuna (yaguba arasa): Sergio Herrera – Nacho Vidal, Iridan, David Garcia, Mano Sanchez – Xavi Martinez (64 ‘Prasanac), Moncagiola, Toro – Roberto Torres (82 Barha), Tasimi Avila (64’ Bodiere L) (64 ‘Podemir G).

Διαβάστε ξανά εδώ ζωντανή μετάδοση του αγώνα!

More from Isa Naqvi

Μπαρτσελόνα-Μπιλμπάο 2-3: Κέρδισε το Σούπερ Κύπελλο σε πραξικόπημα παράτασης και ο Μέσι απέκλεισε

Το Μπιλμπάο ήταν ο νικητής του τελικού του Ισπανικού Super Cup εναντίον...