Ρεάλ – Οσασούνα 2-0: Το “The Meringues” πλησίασε το Ατλέτικο

ο πραγματικός Οι θαυμαστές της ανησυχούσαν και χειρίστηκε ακόμη μια αποτυχία στο σπίτι, αλλά άφησε τους στόχους στο τέλος και τελικά κέρδισε 2-0 Από Οσασούνα Στο τριάντα τέταρτο παιχνίδι της Σύνδεσμος. Και ακολούθησε τις “τάξεις” Atletico με τα πόδια και διατήρησε την απόσταση μεταξύ τους δύο βαθμούς, μία εβδομάδα πριν από τον αγώνα του ντέρμπι (με τη Σεβίλλη ή τη Ρεάλ, με τη Βαρκελώνη ή την Ατλέτικο).

Διαφήμιση

Ο αγώνας ήταν συνήθως μονόπλευρος, αν και ο Zinedine Zidane έκανε κάποιες αλλαγές, υπό το φως του επαναληπτικού αγώνα με την Chelsea για τους ημιτελικούς του Champions League. Το πρόβλημα των ιδιοκτητών σπιτιού ήταν το τέλος, έχοντας βρει τον Sergio Herrera εναντίον τους σε μια υπέροχη μέρα, με τον τερματοφύλακα Osasuna να παρεμβαίνει σε δύο εκπληκτικές φορές στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Zinedine Zidane έψαχνε λύσεις από τον πάγκο και έριξε τον Isco στον αγώνα στη θέση του Eden Hazard. Ο Ισπανός έκανε τη διαφορά, σε αντίθεση με τον Βέλγο, και από ένα κόρνερ έδωσε στον Eder Militao την ευκαιρία να γίνει ο πρώτος σκόρερ στο 76ο λεπτό. Με τη φόρμα του γκολ και … τον αγώνα του, ο Casemiro έκλεψε ένα γκολ από τον Karim Benzema λίγο μετά. , επιτυγχάνοντας το τελικό 2-0.

Πραγματικότητα: Courtois, Onriothola, Militao, Varane (46 ‘Nacho), Marcelo (64 Gutierrez), Casemiro, Blanco, Asensio (83 Arriba), Azar (72 Isco), Vinicius (64 Rodrigo), Benzema.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Herrera, Vidal, Aridane, D. Garcia, Sanchez, Monkagiola, Toro (84 ‘Honi), Martinez (64’ Brasanac), Torres (81 ‘Barga), Avila (65’ Budimir), R. Garcia (81 ‘Adrian) )))