Σούπερ Λιγκ 2: Η αδυναμία της Ξάνθης να πλησιάζει στη σύνοδο κορυφής, ήττα για την Παναχή

Για δεύτερη φορά σε λίγες μέρες, η Ξάνθη νίκησε τη Ντόξα Δράμα, αυτή τη φορά μακριά από το σπίτι, 3-0 και ήρθε κοντά στην κορυφή της κατάταξης. Αντίθετα, ο Παναχαϊκός ηττήθηκε από την Ομάδα Ιεράπετρα στην Κρήτη και άφησε πίσω. Με αυτούς τους δύο αγώνες, ο αγώνας δέκατο τέταρτο του Super League 2 έχει ολοκληρωθεί.

Διαφήμιση

Η ξανθιά σε αδράνεια

Στο δράμα, η Ξάνθη ήρθε έντονα από το πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να ηγηθεί στο έκτο λεπτό μόνο μετά από αντεπίθεση που ξεκίνησε από τον Δημότσο και τελείωσε με μια θέση από ένα υψηλό πέναλτι μετά από ένα πέρασμα από τα δεξιά.

Σχηματίστηκε 2-0 από τον Tatos με ένα πέναλτι στα 29 ‘ενώ στα 48’ ο διεθνής μέσος ολοκλήρωσε ένα τρομερό σουτ αριστερά με μια όμορφη επίθεση από τον Akrites από τα αριστερά και σημείωσε 0-3 που είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Δραματική δόξα: Ηλιάδης, Παρασκευάς, Παπαργύριο, Cocoles, Nimba, Pelephone, Kuntos, Angelopoulos, Minsa, Mavrias, Sampanides.

Ξανθιά: Etsu, Kevin, Brelandi, Gorman, Vicker, Themianis, Papazoglu, Demotsus, Shrojin, Tatos, Mikiltatzi.

Μερική ήττα στην Κρήτη για το Πανακάκι

Στην Ιεράπετρα, η Παναχαϊκή έχασε 1-0 από την ΟΦΗ αφού έφτασε ένα γκολ μετά από μια ομάδα που χτυπήθηκε στο 62ο λεπτό του αγώνα. Συγκεκριμένα, η Briona εκτελέστηκε από τη δεξιά πλευρά και ο Κόστα πήρε μια κεφαλιά προς τον Ντάλας Κόστα που σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα με ένα διαγώνιο σουτ.

ΟΦΗ: Μανουσάκης, Πρίωνας, Masuero, Hintzidis, Smiltos, Fouasis, Vogiatzis, Gini, Barata, Costa, Dala Costa.

Πανακαϊκή: Coloforis, Banus, Patapis, Laria, Bruce, Anacoglu, Mostacopoulos, Masuras, Tserotti, Giosis, Patrovic

READ  Το Champions League ξεκινά και μας οδηγεί ... τρελός! (Vids) | PlanetFootball - Analytics

Αποτελέσματα και πρόγραμμα του δέκατου τέταρτου αγώνα:

Σάββατο 3/13

Τρίκαλα – Ιωνικά 2-3 (13 ‘Ριζογιάννης Στυλό, 26’ Skondras / 62 ‘Ρόλος, 90’ Μανάλης, 90 + 5 ‘Κάστρο)

Χανιά – καραϊσκάκης 1-0 (Διαμαντόπουλος 74 ‘)

Διαγόρας της Ρόδου – Απόλλων Λάρισας 0-1 (52 ‘Αθανασιάδης)

Λιβαδιακός – Εργοτέλης 1-0 (26 ‘Μπιακόνι)