Σούπερ Λιγκ 2: Ο Ιωνικός, με δύο γκολ στο τέλος, έκανε την έκπληξη και χαλάρωσε το πάρτι των οπαδών των Τρικάλων

Το κύριο τουρνουά του 14ου αγώνα του Super League 2 πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (13/03), με τον Ιωνικό να επιτυγχάνει ένα φανταστικό διπλό στα Τρίκαλα και ακόμη και μια καθυστέρηση που χαλάει το πάρτι στο οποίο οι οπαδοί του σπιτιού έριξαν συνθήματα και καπνό στο μπαλκόνι. Εξώδικα. Οι ιδιοκτήτες σπιτιού γιόρτασαν 2-1 για την ομάδα τους, αλλά παρακολούθησαν τον Ιωνικό να σκοράρει δύο φορές στα τελευταία λεπτά και να πάρει τους τρεις πόντους.

Διαφήμιση

Οι δύο ομάδες είχαν μια καλή ημίχρονο, αλλά ήταν οι καλεσμένοι που τελικά γιόρτασαν. Η γηπεδούχος σκόραρε τα γκολ του Ρεζογιάννη από ένα πέναλτι στο 15ο λεπτό, ενώ ο Σκόνδρας διπλασίασε τη Θεσσαλία στο 26ο λεπτό.

Οι παίκτες του Δημήτρη Σπανού κατάφεραν να προχωρήσουν μπροστά με δύο γκολ αργά. Αρχικά συρρικνώθηκαν με μια στροφή στα 62 ‘, στα 90’ έκαναν την κεφαλίδα του αγώνα από τον Μανάλες, ενώ στο τελευταίο λεπτό της καθυστέρησης (95 ‘) σημείωσαν ένα τρίτο γκολ με τον πρώτο τους σκόρερ, Ματθία Κάστρο που έστειλε την μπάλα . Ο πατέρας πυροβόλησε, η μπάλα στο δίχτυ

Τα κυριότερα σημεία των Τρικάλων – Ιωνικού:

Τρίκαλα: Γιακούμης, Διαμαντόπουλος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας (71 Σκόνδρας), Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης (57 Χατζηκονσταντίνου), Κεχαγιάς (39 Ζόγκκος), Πέλκας (57 Σταμάλιος),

ιωνικός: Guinness, Mostakis (84 βαθμοί Cuerokides), Papagiorgio (46 CNG), Fazos, Koutsounis, Gutsulias (46 Niasi), Matsukas (66 Flacomitros), Mumin (66 Manales), Dor, Platrella.

Ο Λιβαδάκος κατέλαβε το ντέρμπι, 1-0 Εργοτίλης

Ο Λιβαδάκος σημείωσε μεγάλη νίκη επί του Εργοτύλη στη σύνοδο κορυφής του ντέρμπι Σούπερ Λιγκ 2Νίκη 1-0 πάνω τους χάρη σε ένα γκολ του Bianconi στο 26ο λεπτό. Οι Βοιωτικοί κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το τέλος, μειώνοντας το χάσμα πόντων πάνω από την κορυφαία Κρητική ομάδα σε ένα σημείο.

Λεβαδιακός: Στόγιανοβιτς, Μύγας, Δημόπουλος, Τσάπρας, Καραχάλιος, Νίκας (68 Κων), Μηχιά, Νίλι (57 Πανα, Παναγιώτου), Πολέτο (87 Τζιμόπουλος), Σιμηλίδης (68 Μαρίνος), Μπιακόνι (68 Ένομο).

READ  Anantolo Ives-Olympiacos 53-76: ανάλυση ...

Παράγοντας: Κατσιμίτρος, Πάτσιος, Μαζούλουξ (81 βαθμοί Πατρινός), Νεράλ (46 βαθμοί Κατσούρι), Σερβιλάκης, Πίος, Τσεέλιος, Άβι (46 βαθμοί Ποτσάκης), Πορτσέλες (66 βαθμοί Κοκίνης), Μανωσάκης (66 βαθμοί) Κως.

Ο Εργοτέλης, με τη σειρά του, απέτυχε στην αποτυχία του Διαγόρα Ρόδου, ο οποίος παρέμεινε δεύτερος στην κατάταξη, ηττημένος στο σπίτι από τον Απόλλωνα Λάρισας. Το χρυσό γκολ των επισκεπτών σημείωσε ο Αθανασιάδης στο 52ο λεπτό.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Τσίλιος, Κονκόκριστος (55 μοίρες Δημητόλας), Ρογαλάς, Καρατάσιος (68 μοίρες), Σαντραβέλης, Μασούρας, Δωρίβαλ (55 μοίρες Αυγκένκο), Λέναρδος, Γιώργιος (36 μοίρες), Αλαθ (68 μοίρες), Αλέθος (68).

Απόλλων Λάρισας: Γλυκός, Καρίκι, Σκόμπρας, Μόρας, Χατζής, Τσοφάρας (66 μοίρες Ιούλιος), Λητίνας (85 βαθμούς Plus), Μπάμπης, Γιάκος, Ντα Κάμπο (80 μοίρες Νεκτάρης), Αθανασιάδης (85 βαθμοί Ομπράντοβιτς).

Τα Χανιά σημείωσαν επίσης μια πολύτιμη νίκη στην προσπάθειά του να εισέλθει στους προκριματικούς, νικώντας την Άρτα Καραϊσκάκη 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Διαμαντόπουλου στο 74ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με έναν μικρότερο παίκτη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, καθώς ο Ρουγκαμπούνγκα αποστάθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 26ο λεπτό.

Τα πιο σημαντικά ορόσημα των Χανίων-Καραϊσκάκη:

Σανιά: Cutsavasilis, Nikolic (81 Rents), Andreu, Sotracus (46 Gromitsaris), Camara, Pelegas (62 Δημητριάδης), Carlos (69 Geno), Brambia (46 βαθμοί Britus), Vasilogianis, M.

ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ: Anderson, Theologo, Hadjidepas, Robanguca, Dumtsios (83 Dino Papas), Mavro (77 Prebos), Nazim (67 Dallacuras), Tampas (77 Picatoros), Papanikou, Ronnie (83 μαραθώνιοι).

Αποτελέσματα και πρόγραμμα του δέκατου τέταρτου αγώνα:

Σάββατο 3/13

Τρίκαλα – Ιωνικά 2-3 (13 ‘Ριζογιάννης Στυλό, 26’ Skondras / 62 ‘Ρόλος, 90’ Μανάλης, 90 + 5 ‘Κάστρο)

Χανιά – καραϊσκάκης 1-0 (Διαμαντόπουλος 74 ‘)

Διαγόρας της Ρόδου – Απόλλων Λάρισας 0-1 (52 ‘Αθανασιάδης)