Τσέλσι-Άρσεναλ 0-1: Η Άρσεναλ έβαλε τέσσερα φωτιά, αφήνοντας τον Ολυμπιακό σε αγωνία (fid) | Πρέμιερ Λιγκ

Χρειάστηκαν 17 χρόνια Οπλοστάσιο Για να πετύχετε δύο νίκες σεζόν εναντίον μπλε, Αλλά και ένα συμβόλαιο για να το κερδίσετε Γέφυρα του Στάμφορντ Για το τουρνουά. ο Οπλοστάσιο Sade 1-0 Τσέλσι, Ο Κέπ ελπίζει να βγει στην Ευρώπη, ενώ θέτει … τη φωτιά στην Τετραπλή Μάχη. Στο +6 από τη Γουέστ Χαμ, την τέταρτη Τσέλσι (με περισσότερους αγώνες), +7 από τη Λίβερπουλ (με δύο ακόμη αγώνες). Οι The Blues έχασαν την ευκαιρία να κλείσουν το επόμενο εισιτήριό τους Τσάμπιονς Λιγκ Και το ολυμπιακός Ανησυχεί ακόμα για το αν θα είναι στην πρώτη ομάδα προκριματικών ή στο δεύτερο σετ.

Η Τσέλσι Μπήκε πολύ δυνατός, συμπαγής και μόνο στο 12ο λεπτό έχασε μια μοναδική ευκαιρία να σκοράρει! ο Χάβερτς Έμεινε μόνος εναντίον του Leno, αλλά μετά από μια κακή στροφή απέτυχε να υπερασπιστεί τους «πυροβολιστές». Αντιθέτως, το Οπλοστάσιο Επωφεληθείτε από το μοιραίο ελάττωμα των μπλουζ και … καθαρίστε τον αγώνα. Στο 16ο λεπτό του τρελού λάθους του Zorzinho ήρθε ο στόχος των επισκεπτών. Ο μέσος μπλουζ σκόραρε σχεδόν ένα δικό του γκολ, έσωσε την Κέπα και Ομπάμαινγκ Πρώτα τρέξτε προς την μπάλα και μετατρέψτε την σε S.Συνάντησα ru, Που το έκανε 1-0.

Η Τσέλσι απάντησε, πιέστηκε, και στο 23ο λεπτό είχαν μια μεγάλη φάση για να εξισορροπήσουν, αλλά λόγω της τεράστιας ενέργειας του Athpeliquita, Πολλαπλασιάζω Δεν μπορώ να σκοράρω. Οι Blues περιστρέφονταν τέλεια την μπάλα, και πίεζαν, αλλά ακόμη και στο 31ο λεπτό, ο Mount δεν μπορούσε να νικήσει τον Leno.

Ωστόσο, οι παίκτες του Tuhel συνέχισαν να κυριαρχούν στις επαναλήψεις Οπλοστάσιο Παρέμεινε τέλεια οργανωμένος στην υπεράσπισή του για να υπερασπιστεί το προβάδισμα που είχε. Η Τσέλσι σκόραρε στο 61ο λεπτό, αλλά το γκολ του Πούλιτς ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ο Zigi προσπάθησε να δώσει ώθηση, αλλά η Arsenal κατάφερε να αντέξει την πίεση. Τα τελευταία πέντε λεπτά, με τον Ziros να μπαίνει, οι οικοδεσπότες έβαλαν την Arsenal στο σπίτι τους και στο 89ο λεπτό είχαν μια μεγάλη διπλή ευκαιρία, αλλά ο Zuma και ο Zero έστειλαν την μπάλα στο δοκάρι.

READ  Παναθηναϊκός: "Σειρήνες" από την Ισπανία και την Τουρκία στο Juancar!

Τσέλσι: Kepa, Thiago Silva, Athpelicuita (78 ρούχα) Zuma, Chilwell, James, Zurginho, Mount, Pulisic, Havertz (65 Zero), Gilmore (46 Odoi)

Οπλοστάσιο: Lino, Mary, Tierney, Houlding, Gabrielle, Elny, Barty, Odegaard, Smith Row, Saka (66 ‘Pegrin, 88’ Chambers), Obamayang (79 ‘Lacazette)