Τότεναμ-Μπράιτον 2-1: Η Μπέιλ την πυροβόλησε στη δεύτερη

ο Τότεναμ Εκμεταλλεύτηκε πλήρως την ήττα της Έβερτον από το Νιουκάστλ όπως στον αγώνα της Κυριακής στην έβδομη λίστα αγώνων Πρέμιερ ΛιγκΝίκησαν τον Μπράιτον 2-1 και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση στην κατάταξη, δύο βαθμούς πίσω από τον πρωταθλητή Λίβερπουλ.

Διαφήμιση

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με ένα καλά κατευθυνόμενο πέναλτι από τον Κέιν και στο 56ο λεπτό, ο ισοσταθμιστής ήρθε από τον Λάμπεθ με ένα γκολ που σκόραρε ο διαιτητής παρά την αντίθετη γνώμη του διαιτητή VAR, οπότε ο Gareth Bale ήρθε και την έσωσε. Η ομάδα της καρδιάς του.

Ο Χοσέ Μουρίνιο τον έριξε στο γήπεδο στο 73ο λεπτό και μετά από μόλις 200 δευτερόλεπτα τον έκανε 2-1 με μια κεφαλίδα από το σταυρό του Ρίγκιλον, για να δώσει στην Τότεναμ μια πολύτιμη νίκη με το πρώτο του γκολ για το Βόρειο Λονδίνο μετά από 7. 1 έτος και 166 ημέρες!

Τότεναμ: Loris, Doherty, Alderwerld, Dyer, Regilon, Sissoko, Heiberg, Lamela (70 ‘Bell), Entobel (64’ Lou Celso), Sean (85 ‘Davis), Kane

Μπράιτον: Sanchez, Webster, Feltman, Boom, Lambeth (79 ‘McAllister) White, Bishoma, Marts (66’ Bernardo), Gross, Lallana, Trussar (74 ‘Welbeck)

Πρόγραμμα και αποτελέσματα του έβδομου αγώνα:

Παρασκευή, 30 Οκτωβρίου

Λύκοι – Crystal Palace 2-0 (18 nori, 27 bontains)

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (28 ‘Walker)

Μπέρνλι-Τσέλσι 0-3 (26 ‘Ziges, 63’ Zuma, 70 ‘Werner)

Λίβερπουλ – Γουέστ Χαμ 1-2 (42 ‘Salah Pen, 85’ Zota / 10 ‘Fornals)

Κυριακή 1 Νοεμβρίου

Aston Villa – Σαουθάμπτον 3-4 (62 “Mings, 90” + 3 “Penn Watkins, 90 + 7” Grillis / 20 “Westergaard, 33” 45 “Ward-Prouz, 58” Ings)

READ  NBA "βόμβα": Ο Χάρντεν απορρίπτει ρεκόρ προσφορά από το Χιούστον Ρόκετς και απαιτεί ανταλλαγή με το Nets | άθλημα

Νιούκαστλ-Έβερτον 1-2 (56 ‘, 84’ Wilson / 90 + 1 ‘Calvert Lewin)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ 0-1 (69 ‘Aubameyang)

Τότεναμ-Μπράιτον 1-2 (13 ‘Benny Harry Kane, 73’ Bill / 56 ‘Lambeth)