Atromitos – AEL 0-1: Το άλμα στην επιβίωση του μωβ

ο ατρόμητος Το καλωσόρισα ΑΕΛ Για το τρίτο παιχνίδι λειτουργιών Interwetten Premier League Και το “μωβ” πέτυχε τρεις πολύτιμους δείκτες, καθώς νίκησε τον Ατρόμητο για πρώτη φορά στο σπίτι, χάρη στο χρυσό γκολ του Στίφλερ στο 41ο λεπτό.

Διαφήμιση

Τώρα η ΑΕΛ έχει 23 πόντους, έχει δύο περισσότερους πόντους από τον τελευταίο Πανατωλικό και έναν πόντο λιγότερο από τον 12ο ΟΦΗ, ο οποίος έχει 24. Τώρα φαίνεται ότι η επιβίωση είναι δυνατή για την απλή ομάδα Θεσσαλίας, αν και υπάρχει ακόμη πολύς δρόμος πηγαίνετε στους προκριματικούς.

Δεν έχουν ξεχάσει μια ευλογία

Ο αγώνας ξεκίνησε όταν και οι δύο ομάδες μπήκαν σε μούδιασμα, αναζητώντας ένα βήμα. Ωστόσο, η αφοσίωση των παικτών της γηπεδούχου ομάδας στον τερματοφύλακα του Χάρις ήταν πολύ συγκινητική, ο οποίος είχε σπάσει τον πρόσθιο σύνδεσμο και θα ήταν εκτός δράσης για τουλάχιστον έξι μήνες. Στην είσοδο των δύο ομάδων, ο Eubides μετέφερε μια φανέλα με το όνομά του.

Στόχοι κρουαζιέρες πετούν σπίτια

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν μια ευκαιρία για τον Akonias στο 20ο λεπτό, ο οποίος προσπάθησε να πυροβολήσει έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά έξω από την κάθετη αριστερή ράβδο του Mandas.

Ο Atromitus απείλησε στο 38ο λεπτό καθώς ο Gallo προσπάθησε να πυροβολήσει με το δεξί χέρι και ο Nagy έστειλε την μπάλα σε μια γωνία με το ένα χέρι.

Στο 41ο λεπτό, η Βιολίτ πήρε το προβάδισμα. Ο Yakimovsky έκανε φάουλ από τη δεξιά πλευρά, η μπάλα δεν κινήθηκε πολύ μακριά από την περιοχή και ο Mandas δεν μπόρεσε να μπλοκάρει την μπάλα, αν και η ταχύτητα στα χέρια του ήταν χαμηλή και ο Stifler από κοντινή απόσταση έκανε το σκορ 1-0.

READ  Bucks - Sixers 132-94: Εγκαταστάθηκε στην ιστορική νύχτα του John! (Vids) | ΝΒΑ

Οι Περιστεριώτες πλησίασαν αμέσως για να απαντήσουν, αλλά ο Manausius είδε την προσπάθειά του να κουνάει, ακολουθώντας έναν υπέροχο σταυρό από τον Ubides από τα δεξιά για να καταλήξει στο μπαρ. Κατά τη διάρκεια της φάσης, ο Agayev δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στο δίχτυ, προσπαθώντας να περάσει παράλληλα με το γκολ του αντιπάλου.

ο Αναμενόμενοι στόχοι της Opta Βλέπετε τη γενική απειλή για κάθε ομάδα και τους στόχους που πρέπει “να” σημειώσετε με βάση τους τελικούς τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Οι σταυροί αντιστάθηκαν στην επανάληψη

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτό προκάλεσε το παιχνίδι να παγώσει για λίγα λεπτά. Αρχικά, ο Jakimovsky χτύπησε το δοκάρι στο 53ο λεπτό, προσπαθώντας να καλύψει το γκολ του Nagy σε ένα κοντινό σουτ του Manosos, αλλά και ο Bertus, ο οποίος σκοτώθηκε στο κάτω χείλος, από ένα μαρκαρίσματος στην περιοχή.

Στο 61ο λεπτό, ο Μάνοσος σκόραρε ένα πολύ ωραίο γκολ, αλλά υπέστη ζημιά και ως εκ τούτου δεν μετράει. Θα ήταν ένας πολύ καλός στόχος, αν όχι σε θέση οφσάιντ, ο έλεγχος και το τέλος ήταν τέλεια.

Ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου τραυματίστηκε σε απροσδόκητο στάδιο στο 68ο λεπτό, κλωτσώντας στο πόδι σε μια απόπειρα εναέριας βόλεϊ.

Ο Έλληνας επιθετικός από την ΑΕΛ έλαβε κίτρινη κάρτα, με τον Μάντα να αφήνει την υποστήριξή του και να αντικατασταθεί από τον Θεοδωράκη. Ο νεαρός τερματοφύλακας έφευγε να κλαίει καθώς έφυγε, κάτι που θα μπορούσε να είναι άσχημα νέα.

Ο Atromitos προσπάθησε να σκοράρει για το υπόλοιπο του αγώνα, καθώς ο αγώνας ήταν αργός και τα σημάδια ήταν δύσκολο να ελεγχθούν. Η καλύτερη στιγμή του Περιστεριώτη, η ευκαιρία του Γκάλο σε όλη την περιοχή στα 90 + 1 ‘, μετά από φάουλ, με την μπάλα να πέφτει έξω από τα μπαράκια της Νάγκι.

Ο Περιστεριώτης είχε μερικούς τελικούς χωρίς σκορ, με τον Νάγκυ να παρεμβαίνει όταν χρειάζεται, με αποτέλεσμα το “Purple” να διατηρεί το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το τέλος. Στην πραγματικότητα, οι παίκτες της Gianluca Vista γιόρτασαν το διπλό στο Περιστέρι.

Κάντε κλικ στην επιλογή “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.

READ  Κοινοβούλιο: Το νομοσχέδιο του Πανεπιστημίου έχει εγκριθεί με την έγκριση 166 "ναι"