Hit – Lakers 96-102: Με το ένα χέρι στο κύπελλο

Σατιρίστες. Οι Λέικερς είδαν μια μάχη θερμότητας. Τελικά, ωστόσο, η διαφορά στο ταλέντο μεταξύ των δύο ομάδων και η βοήθεια που έδωσαν οι παίκτες ρόλων στους LeBron και Davis ήταν επαρκής. Για να κερδίσετε 102-96 Και κάντε το 3-1 στη σειρά.

Διαφήμιση

Ο LeBron έδειξε το δρόμο (28 πόντοι, 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ), ο Davis ακολούθησε με 22 πόντους – και μια εξαιρετική άμυνα για τον Jimmy Butler καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα – και παίκτες όπως ο Bob Caldwell (15 πόντοι) έβαλαν μεγάλα καλάθια όταν χρειαζόταν. , Με την ομάδα του Λος Άντζελες να κερδίζει δίκαιη νίκη.

Όσο για το Μαϊάμι; Αντεπιτέθηκε, υπέμεινε για 46 λεπτά, αλλά τελικά δεν μπορούσε να σηκωθεί, βλέποντας τον LeBron να πυροβολεί σκληρά καθώς η ομάδα του Heat έφτασε κοντά στο σκορ.

καλύτερος παίχτης

Λεμπρόν Έκανε τη διαφορά όπου η ομάδα του το χρειαζόταν. Ερχόμενοι από το πρώτο ημίχρονο που πήρε μόνο 8 πόντους, ο “Βασιλιάς” έκανε δράση στο δεύτερο ημίχρονο, τερματίζοντας τον αγώνα με 28 πόντους, 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ και μερικά μεγάλα καλάθια.

Ο αδύναμος κρίκος

Ο Τζίμι Μπάτλερ σημείωσε 22 πόντους, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Ωστόσο, στην πραγματικότητα, δεν ήταν τόσο καλό όσο δείχνουν οι αριθμοί του. Όταν ο Μπάτλερ είδε το σημάδι του Ντέιβις πάνω του, δεν ήταν τόσο επιθετικός όσο πριν, απέφυγε να σπεύσει στο καλάθι και τελικά κόστισε το Μαϊάμι.

Στατιστικά που εμφανίστηκαν

Οι τροχοί των Λέικερς – ​​που συνήθως δεν λέγονταν LeBron ή Davis – είχαν συνολικά 52 πόντους. Βαθμοί από παίκτες όπως ο Bob Caldwell, ο Greene και ο Morris έπληξαν το Μαϊάμι και ήταν πολύτιμοι για τους Lakers.

READ  Κατάς: Ερχόμενες τις επόμενες μέρες στον Παναθηναϊκό - Μπάσκετ - Ελλάδα - Παναθηναϊκός - Παναθηναϊκός Μπάσκετ

Αγώνας

Το παιχνίδι ήταν ένα ντέρμπι στην αρχή, με τις δύο ομάδες να προχωρούν από σημείο σε σημείο, έως ότου οι Lakers προχώρησαν ελαφρώς (14-19 και 16-21) χάρη στα καλάθια του Caldwell Bob (10 πόντοι στο πρώτο ημίχρονο) και τελικά έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, μπροστά από το σκορ με 22-27.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την άφιξη της ομάδας του Hit και έφυγε με σκορ 34-29 για να ολοκληρώσει το 14-2. Παρ ‘όλα αυτά, οι Λέικερς απάντησαν και σταδιακά ανέβασαν το παιχνίδι στο παιχνίδι τους δένοντας το με σκορ 39-39, προτού τελικά καταφέρει να πάει στο αποδυτήριο με δύο πόντους (47-49).

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με το Hit να κερδίζει 52-49. Πολύ γρήγορα, ωστόσο, οι Λέικερς πήραν το προβάδισμα και με τον LeBron να σημειώνει 9 συνολικούς πόντους, επέζησε από 57-63, ενώ λίγο αργότερα αύξησε το προβάδισμα σε 7 πόντους (64-71). Το Μαϊάμι αντέδρασε και έπεσε στο 70-71, αλλά στο τέλος του τρίτου ημιχρόνου η ομάδα του Λος Άντζελες προηγήθηκε 70-75 χάρη σε 4 σουτ από τον Ντέιβις.

Στο τέταρτο ημίχρονο, το ντέρμπι συνεχίστηκε, με την ισοπαλία 83-83. Αλλά τότε ο LeBron έκανε δράση και σημείωσε 7 ευθεία σημεία, σημειώνοντας 85-90. Ωστόσο, ήταν το διαδοχικό σκορ των πέντε πόντων του Caldwell Pope που τελικά θα ανέβαινε τα σημεία αναφοράς παράλληλα με τους Lakers, με το σκορ να είναι 88-95, για να φτάσει στον τελικό του Ντέιβις με έναν μεγάλο τριπλό δείκτη με σκορ 91-100.

Δώδεκα λεπτά: 22-27, 47-49, 70-75, 96-102

ΧΙΤ (Spaulstra): Adebayo 15 (7 ριμπάουντ), Butler 22 (10 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Crowder 8 (2 3 ρίψεις, 7 ριμπάουντ), Robinson 17 (3), Hero 18 (2 3 ριμπάουντ, 7 ριμπάουντ), Ulnic 4, Iguodala 3 (1), Nan 6 (2/11 λήψεις, 2 3-pointers)

READ  Τα κέρδη του Mauricio στον Παναθηναϊκό

Οι Λέικερς (Vogel): Ντέιβις 22 (2, 3 ρίψεις, 9 ριμπάουντ), Τζέιμς 28 (2 3 ρίψεις, 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 6 φάουλ), Χάουαρντ, Γκρέιν 10 (2), Κάλντγουελ Μπομπ 15 (3 ρίψεις 3, 5 ασίστ), Morris 9 (2), Kuzma 9 (2), Rondo 2 (1/7 σουτ, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Caruso 7 (1)

More from Rashad Badour

Megaton bomb: Με τον Έλληνα πρωταθλητή, ο τερματοφύλακας της ομάδας Β αποβάλλει την Μπάγερν Μονάχου από το κύπελλο (βίντεο)

Τα θαύματα συμβαίνουν σήμερα; Ο Χολστάιν Κίελ, μια ομάδα που τερμάτισε δεύτερος...