Libertadores Cup, Palmeiras-Santos 1-0: με φωνητικά χτυπήματα στον τελικό

Ένα γκολ του Brenno Lopez στο 100ο λεπτό της κανονικής ώρας έδωσε το Copa Libertadores στον Palmeiras, ο οποίος νίκησε τον Santos 1-0.

ο Παλμέιρας Από Άμπελ Φεράρα Είναι ο νέος πρωταθλητής της Νότιας Αμερικής, όπως με … το κουδούνι στην καθυστέρηση επικράτησε 1-0 από Σάντος Στο τέλος του Κύπελλο εκδότη Φιλοξενείται στο Legendary Μαρακάνα. Η «χρυσή» αλλαγή της Ferrara Μπρίνο ΛόπεζΠοιος πέρασε στο γήπεδο στο 85ο, σημείωσε γκολ … η ζωή του στο δέκατο λεπτό καθυστέρησης (100) με μια εκπληκτική κεφαλίδα και έδωσε στον Palmeiras το δεύτερο κύπελλο στην ιστορία του μετά τον τίτλο του 1999 Ντεπορτίβο Κάλι).

Ο πρώτος εμφύλιος πόλεμος της Βραζιλίας τελειώνει Κύπελλο εκδότη Μετά το 2006 (τότε Διεθνές Μπορεί να νικήσει 3-4 ημέρες Σάο Πάολο Σε έναν διπλό αγώνα) ο νικητής ήταν ΠαλμέιραςΠοιος αγωνίστηκε για πέμπτη φορά στον Τελικό αφού έχασε τρεις φορές το 1961 πριν PenyarolΤο 1968 πριν Τα στούντιο Και το 2000 το 2000 Μπόκα Τζούνιορς. Από την άλλη πλευρά, το Σάντος Στον πέμπτο τελικό, έχασε για δεύτερη φορά (Λ 2003 Προηγούμενο από ΜπουκάΕνώ στην καταγωγή της υπάρχουν τρεις κατακτήσεις: το 1962 εναντίον της PenyarolΤο 1963 εναντίον του Μπουκά Και το 2011 και πάλι με Penyarol.

Αυτός ήταν ο πρώτος τίτλος της καριέρας του Άμπελ Φεράρα, Ποιος πραγματικά έγινε ο δεύτερος Πορτογάλος προπονητής μετά από αυτόν Τζορτζ Ιησούς (Κέρδισε τον τίτλο με τον Flamengo το 2020) και συνολικά έναν τρίτο Ευρωπαίο που κέρδισε τον κύκλο τίτλου.

Προπονητής Palmeiras Abel Ferreira (Πνευματικά δικαιώματα: AP)

Ο αγώνας ήταν ένα κλασικό βραζιλιάνικο ντέρμπι με αρκετή δύναμη, ισχυρές μονομαχίες και λίγες πιθανότητες Παλμέιρας Για να ελέγξετε τον αγώνα και τις καλύτερες στιγμές. ο Σάντος Από την πλευρά του, προσπάθησε να απειλήσει το δεύτερο ημίχρονο, καθώς είχε μια καλή στιγμή στο 89ο λεπτό. Αλλά … ολόκληρος ο αγώνας παίχτηκε με καθυστέρηση. Στην αρχή, στο 95ο λεπτό, προέκυψε ένταση με τον προπονητή του Santos και της Coca και τον ποδοσφαιριστή Palmira, Ρόσα.

READ  UEFA Champions League, Ίντερ Ρεάλ Μαδρίτης 0-2: Η βασίλισσα σπάει την κατάρα του Σαν Σίρο

Ο διαιτητής τον αποκλείει ΚούκοςΠοιος πήγε στα περίπτερα για το υπόλοιπο του αγώνα. Στη συνέχεια, ενώ όλοι περίμεναν 0-0 και επιπλέον χρόνο, ο διαιτητής κράτησε δέκα λεπτά αντί για οκτώ λόγω της διακοπής. Και η τελευταία λέξη είπε Μπρίνο Λόπεζ, Ποιος με μια υπέροχη κεφαλίδα στο 100ο λεπτό σκόραρε 1-0 για τον Παλμέιρα και έγινε ο πρωταθλητής νύχτας!

Ο Palmeiras θα παίξει στο Club World Cup που θα διεξαχθεί στο Κατάρ από 4-11 Φεβρουαρίου. Μπάγερν, Τίγρεις, Αλ-Αχλύ, Οσλάν Χουντάι και Ντουμπάι συμμετέχουν επίσης στο τουρνουά.

Παλμέιρας: Everton, Rosa, Luoan, Gomez, Viña, Danilo, Zee Raphael (77 de Paula), Menino (85 Breno), Vega, Rooney, Adriano

Σάντος: John, Para, Verizimo, Perez, Jonathan (93 ‘Wellington), Allison, Pituca, Sandri (73’ Braga), Marinho, Jorge (93 ‘Manzon), Soteldo

Συγχαρητήρια για τον Buck και το κέρδος

ο ΠΑΟΚ Βιαστείτε μέσω Twitter για να του στείλετε τα συγχαρητήριά του Άμπελ Φεράρα Για να κατακτήσει το Libertadores Palmeiras. Πράγματι, αξίζει να υπογραμμιστεί ότι ο Ντυκάφαλος θα αποκομίσει σημαντικό οικονομικό όφελος από αυτήν την επιτυχία, σύμφωνα με την έκθεση SDNA με βάση τη συμφωνία που συνήφθη μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Παλμέιρα, σε περίπτωση νίκης του Copa Libertadores, ο ΠΑΟΚ θα λάβει το ποσό των 500.000 ευρώ. !