Nations League: Στον τέταρτο τελικό, η Γαλλία και η Γερμανία ανέβηκαν στην κορυφή

ο Γαλλία Κέρδισε 1-0 στο Ντα Λουζ της Πορτογαλίας και κατάφερε να προκριθεί στον τέταρτο τελικό Η Ένωση ΕθνώνΑφού τερμάτισε πρώτος στο Group Three της Serie A, οι Tricolors έφτασαν τους 13 πόντους, ενώ η ομάδα του Fernando Santos παρέμεινε στους δέκα πόντους. Κατά κάποιο τρόπο, οι Γάλλοι έλαβαν ανεπίσημα αντίποινα από την Πορτογαλία για τον τελικό του Euro 2016, εκτός από τους κατόχους του League League. Εν τω μεταξύ, η Σουηδία νίκησε την Κροατία με 2-1, αλλά παρέμεινε τέταρτη στο γκρουπ, με τους ίδιους πόντους με τους Κροάτες.

Διαφήμιση

Η Γερμανία νίκησε την Ουκρανία με 3-1 και ανέβηκε στην κορυφή του Ομίλου Γ και έχει τον νούμερο ένα λόγο για να προκριθεί στον Τελικό αμέσως μετά το τουρνουά. Εν τω μεταξύ, η Ισπανία, η οποία έδεσε 1-1 με την Ελβετία, τερμάτισε δεύτερη με οκτώ πόντους, ενώ η Ελβετία κατέλαβε την τέταρτη θέση με τρεις.

Πρωτάθλημα α

Ομάδα Γ.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα μεταξύ Πορτογαλίας και Γαλλίας παρείχε πολύ καλό ρυθμό. Ήταν η ομάδα του Didier Deschamps που είχε την πρωτοβουλία κινήσεων, σημειώνοντας ακόμη και πολλές πιθανότητες που θα μπορούσαν να τον βάλουν μπροστά. Στο 12ο λεπτό, ο Martial είχε τέσσερις απεργίες, ενώ στο 31ο λεπτό, ο παίκτης της United είχε σημειώσει το σταυρό.

Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, οι Πορτογάλοι ήρθαν λίγο πιο δυνατοί Στο 53ο λεπτό, η Γαλλία ήταν το προβάδισμα. Το σουτ του Ράμπιο από τα αριστερά, ο Πάτρικιο δεν σταμάτησε με συνέπεια, δίνοντας στον Κάντη την ευκαιρία να έρθει κοντά και να σκοράρει 0-1. Τα επόμενα λεπτά άσκησαν μεγαλύτερη πίεση και πέρασαν στιγμές 0-2 με τον Pogba να μην μπορεί να ξεπεράσει τον Lloris με κεφαλιά στο 58ο λεπτό.

Καθώς πέρασαν τα λεπτά, η Γαλλία υποχώρησε και έκανε δρόμο για την Πορτογαλία. Στο 60ο λεπτό, ο Fonte σημείωσε το σταυρό, ενώ η ομάδα του Santos μπήκε στην περιοχή περισσότερες από μία φορές. Αλλά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

READ  Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Φίλε στη Μόσχα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Πορτογαλία: Patricio, Cancelo, Fonte, Dias, Guerrero, Carvallo, Pereira, Fernandez, Silva, Ronaldo, Felix

Γαλλία: Lioris, Hernandez, Kibebe, Varane, Pavar, Rabiot, Cande, Pogba, Griezmann, Martial, Koman

Η Σουηδία νίκησε την Κροατία με 2-1. Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, σημειώθηκαν δύο εντός έδρας γκολ. Στο 36ο λεπτό, ο Kulusievski άνοιξε το σκορ, ενώ στο 45ο + 3ο λεπτό, ο Danielson έφτασε στο 2-0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν τον αριθμό μόνο στο 81ο λεπτό με ένα ειδικό γκολ από τον Danielson.

Σουηδία: Olsen, Bangston, Danielson, Lindelof, Lustig, Larson, Olson, Ekdal, Forsberg, Kulusevsky, Berg

Κροατία: Levakovic, Barisic, Kalita Kar, Pungraci, Eurimovic, Modric, Kovacic, Perisic, Vlasic, Prikalo, Podimir

Αποτελέσματα

Πορτογαλία – Γαλλία 0-1 (53 ‘Κάντε)

Σουηδία – Κροατία 1-2 (36 ‘Kulusevsky, 45 + 3’ Danielson / 81 ‘προς Danielson)

Το αποτέλεσμα

1. Γαλλία 13

2- Πορτογαλία 10

3- Κροατία 3

4- Σουηδία 3

Ομάδα Δ.

Η Γερμανία πήρε αέριο και νίκησε την Ουκρανία με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να προχωρήσουν στο Red Bull Arena με ένα γκολ μέσω του Yarmchuk στο 12ο λεπτό, με τον Zubkov να “σταθεροποιεί” το γκολ. Ωστόσο, πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι Γερμανοί παρακολούθησαν τον αγώνα «Τόμπα». Στο 23ο λεπτό, ο Zinchenko έχασε την μπάλα και η γηπεδούχος έτρεξε μια αντεπίθεση, κάνοντας 1-1 με τον Sani. Ο Manschaft σημείωσε 2-1 στο 33ο λεπτό καθώς ο Timo Werner σημείωσε από κοντά με την κεφαλίδα του και ο Gorica σημείωσε δεύτερη βοήθεια στον αγώνα.

Η Γερμανία μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με αποφασιστικότητα να ολοκληρώσει τον αγώνα, όπως έκανε. Στο Στο 64ο λεπτό μιας αντεπίθεσης από τον Γκουεντόγκαν, ο Γκίντερ, ο οποίος είχε λάβει την μπάλα, έψαχνε τον Τίμο Βέρνερ, καθώς ο κεντρικός επιθετικός της Λειψίας σημείωσε 3-1, αποτέλεσμα που κράτησε μέχρι τον τελικό σφύριγμα.

Γερμανία: Neuer, Koch, Zell, Rüdiger, Jeder, Gorica, Godogan, Max, Gnabry, Sani, Werner

READ  Αυτό που θα συμβεί στο πρωτάθλημα στο # Lockdown2 είναι πιθανό

Ουκρανία: Pyatov, Konoplyanka, Zambarni, Matvinki, Sumbol, Malinovsky, Stepaninki, Zenchenko, Zubkov, Yarmtsuk, Marlos

Η Ισπανία εκτροπή μετά την ισοπαλία 1-1 με την Ελβετία. Οι Ισπανοί ξεκίνησαν τον αγώνα με πιθανότητες κατοχής και γκολ, αλλά ο Ελβετός προχώρησε με τον Remo Freueller, μετά από ένα αποφασιστικό πέρασμα από τον Brill Ebolo στο 26ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ισπανοί προχώρησαν με ρυθμό, αλλά δύσκολα απειλήθηκαν. Στο 57ο λεπτό, δέχτηκαν πέναλτι, αλλά ο Σέργιο Ράμος απέτυχε να σκοράρει με τον Ζόμερ να εκτρέπεται. Στην πραγματικότητα, ο ηγέτης του Ρόχα χάνει έντεκα στόχους μετά από 25 διαδοχικές επιτυχίες. Στο 81ο λεπτό, έφυγε από τον Ελβετό με δέκα λόγω της απόλυσης του Elfendi.

Η Ισπανία έχασε μια άλλη ποινή με τον Ramos, και ο Zomer αρνήθηκε επίσης. Τέλος, οι φιλοξενούμενοι σώθηκαν στο 89ο λεπτό. Η πλευρά του Enrique κατάφερε να βρει έναν τρόπο στο δίχτυ με ισοπαλία με τον Moreno.

Ελβετία: Zomer, Fernandez, Elfendy, Akanji, Rodriguez, Shaqiri, επίσης γνωστοί ως Fruiler, Zuber, Empolo, Severovitch

Ισπανία: Simon, Regilon, Torres, Ramos, Roberto, Ruiz, Busquets, Merino, Ogarthabal, F. Torres, Olmo

Γερμανία – Ουκρανία 3-1 (23 “Sane, 33”, 64 “Werner / 12” Yaremchuk)

Ελβετία – Ισπανία 1-1 (26 ‘Froiler / 89’ Moreno)