Olympiacos-Panetolikos 2-0: “Καθαρίστε” με τους συνηθισμένους υπόπτους! (Καλύτερες στιγμές)

Και πάλι μαζί του Άραβι Ως λιμάνι και είναι Valbuena Ως ηγέτης (μεσολάβηση από τον Rangelovich), S. ολυμπιακός Το κέρδισε αυτή τη φορά Panetolico Με 2-0 στο Καραϊσκάκι. Το πρώτο γκολ σημειώθηκε από το Μαρόκο (48) και το δεύτερο με μικρό περιθώριο καφές (86 ‘). Οι κάτοικοι του Αγρινίου πολεμούν.

Ο Ολυμπιακός, παρόλο που ήταν σκληρός στο πρώτο ημίχρονο, παρόλο που τον βρήκε σκοτεινό μπροστά από τον Ιππότη, αλλά και στο επιθετικό τρίο των Μαζουρίτς, Μάζζολα και Ντίας, πέτυχε τελικά μια νίκη επί του Πανατολίκου χάρη σε μια μαγική μπάλα από τη Βαλμπέινα, γνώση του Ράιαν. Ένστικτο εκτελεστικό του Άραβας.

Δείτε τα κυριότερα σημεία του αγώνα μεταξύ Ολυμπιακού και Πανατολικού εδώ

Οι “κόκκινοι και οι λευκοί” που σχεδόν βρέθηκαν στο αποτέλεσμα, μετά από 40 ‘άρχισαν να πιέζουν πιο δυνατά στην περιοχή του Κεντ και τελικά πέτυχαν με τον Al Arabi στα 48’ και τον Kafu στο 86 ‘, μετά τη ληστεία και βοηθώντας τον Χασάν, να κερδίσει 2-0 και να πετύχει το “2X2” στο πρωτάθλημα.

Η εικόνα του Panetolikos είναι πολύ καλή, όταν το σκορ ήταν 1-0, απειλούσε από σταθερά στάδια στην ισοπαλία.

Πολλά νέα πρόσωπα, Dipoto Cyber

Ο Pedro Martins επιτέλους έκανε αρκετές αλλαγές στην ομάδα, με τους Ba, Valbuena, Buhalgi, Hassan και Rafinha να κάθονται στον πάγκο. Ο Πορτογάλος προπονητής έδωσε «βάπτισμα της φωτιάς» στους Κουίπερς που έκανε το ντεμπούτο του σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι, ενώ ο Μπρούνο ήταν αυτός που πήγε στο δεξί άκρο της άμυνας αντί του Ραβένιας. Στην πραγματικότητα, ο Πειραιάς ηγήθηκε 4-4-2, με τον Sa στον τερματοφύλακα, τον Bruno, τον Simedo, τον Ceci και τον Chulipas στο κέντρο της άμυνας, τον Imbella και τον Camara στο κέντρο του γηπέδου, τον Masura και τον Ranselovic και στα δύο άκρα της επίθεσης και Kuipers – το ντουέτο του Al-Arabi στην επίθεση με τον Βέλγο που έπαιξε περισσότερο ελευθερία.

READ  Ολυμπιακός: Το κόκκινο και το λευκό παίρνουν το venagra

Οι τερματοφύλακες κράτησαν το μηδέν

Ο Ολυμπιακός βρήκε τα προβλήματά του στο πρώτο ημίχρονο … ή συγκεκριμένα στα πρώτα 40 λεπτά. Μέχρι εκείνη τη στιγμή, ο Panetolikos κράτησε το “κόκκινο και άσπρο” μακριά από το σπίτι με το τρίο που ο Chavus μείωσε στην άμυνα του, αλλά και με την πολύ καλή παρουσία του Dias και του Mazuric που κυκλοφόρησαν την μπάλα στο κέντρο. Ο Mazzola είχε επίσης ένα πολύ καλό παιχνίδι, ανεξάρτητα από το αν στο πρώτο ημίχρονο τελείωσε σχεδόν με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Camaras (ο Cideropoulos θεώρησε ότι δεν υπήρχε λόγος να πάρει ένα δεύτερο φύλλο).

Με εξαίρεση το πυροβολισμό του Ραντζιέλοβιτς στο 12ο λεπτό, ο Ολυμπιακός πήρε την ανάσα από το γκολ στο 40ο λεπτό με χαμένη ευκαιρία από τον Μασούρα, αλλά κυρίως στο 43ο λεπτό με μια κεφαλίδα από τον Αλ Άραμπι που ανάγκασε τον Κένετ για μια υπέροχη αποταμίευση. Ο Πειραιάς έριξε επίσης ένα ισχυρό σουτ από τον Χολίπα στο 44ο λεπτό που βγήκε. Ο Panetolikos Olympiacos απείλησε την SA να διατηρήσει το μηδέν στο 14ο λεπτό με ένα στενό σουτ από τον Mazuric μετά την ενέργεια του Mazzola.

… καθαρίστηκε από “Άγνωστο”

Ο Ολυμπιακός μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με θυμό. Λίγη αύρα της Valbuena που ήρθε στη θέση των Kuipers, λίγο … Ο φόβος του Παναθηναϊκού οδήγησε τον Πειραιά να σκοράρει πολύ νωρίς στο 48ο λεπτό με τον Al Arabi, μετά από μια μαγική μπάλα από τον Val Buena στον Rangelovi اطلاق πυροβολώντας τον Σέρβο στο Μαρόκο Αδειάζω.

Οι “Κόκκινοι και Λευκοί” θα μπορούσαν γρήγορα να διπλασιάσουν τους στόχους τους, αλλά από τη μια μεριά, από την άλλη, οι τελικές προσπάθειες των Έμπελα, Ελαράμπι, Μασούρα και Καμάρα, οι οποίες δεν ήταν χαρούμενο τέλος για τους οικοδεσπότες, έδωσαν στον Πανετολίκο το δικαίωμα να ελπίζει για ισοπαλία.

READ  UEFA Champions League: Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατέκτησε ξανά το Παρίσι

Την κυνηγούσε σε μερικά σταθερά στάδια, ένα γκολ από την Mazzola ακυρώθηκε και τελικά, μετά την επιμονή του Χασάν και την κλοπή της μπάλας από τη Μεντίνα, ο Al-Masry έδωσε ένα έτοιμο γκολ για τον Κάβους που έσπρωξε την μπάλα στο κενό δίχτυα μόλις τώρα. 86 ‘για το τελικό 2-0.