The Nations League: “Τελικός” για την Ισπανία και τη Γερμανία, στον τέταρτο τελικό στη Γαλλία

Η Γαλλία νίκησε την Πορτογαλία 1-0 μακριά από το σπίτι και εξασφάλισε μια θέση στον τέταρτο τελικό του Εθνικού Συνδέσμου. Οι Γερμανοί ανέβηκαν στην κορυφή του γκρουπ τους, ενώ οι Ισπανοί έδωσαν 1-1 με την Ελβετία.

Η τρίτη ομάδα

ο Γαλλία Δείξτε το καλό πρόσωπό της την κατάλληλη στιγμή. Οι παγκόσμιοι πρωταθλητές ήταν μπροστά από τους Ευρωπαίους πρωταθλητές Πορτογαλία στη Λισαβόνα, και χάρη στο γκολ του Ngolo Kante (53), πέτυχαν μια πολύτιμη νίκη (1-0), χάρη στην οποία κατέκτησαν την πρώτη θέση στον Όμιλο C στο League League. League, είναι η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε για το Final Four για τον τίτλο.

Ο Φερνάντο Σάντος, ο οποίος κατέχει τον πρώτο τίτλο, υπέστη την πρώτη του ήττα από τον Οκτώβριο του 2019 (2-1 από την Ουκρανία), με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να μένει … Ο Shallow και ο Robin Simedo παρακολουθούν από τον πάγκο. Στον άλλο αγώνα της ομάδας, η Σουηδία έσπασε το ρόδι με την πρώτη της νίκη επί της Κροατίας (2-1) με το πρώτο γκολ του Ντεϊάν Κολοβσκι. Ο Antonio Colac δεν έπαιξε για τους φιλοξενούμενους.

Τέταρτη ομάδα

Ξεπέρασε το ανώτερο στάδιο πριν από το τέλος και τώρα … τον τελικό. ο Ισπανία Η Γερμανία έδωσε την ευκαιρία να την προσπεράσει, δραπέτευσε από την ήττα στην Ελβετία με τον στόχο του Gerard Moreno στη δεκαετία του ’90 και τώρα πρέπει αναγκαστικά να ηττηθεί στο μεγάλο αγώνα του τελευταίου αγώνα στο ισπανικό έδαφος. Ο Fourias Rojas είδε τον Sergio Ramos να συλλέγει το απόλυτο ρεκόρ για έναν Ευρωπαίο στις εθνικές ομάδες με δύο χαμένες πέναλτι (57 λεπτά και 80 λεπτά), σπάζοντας έτσι με έμφαση την επιτυχημένη σειρά 25 ακριβών εκτελέσεων.

READ  Σοκαριστικές ιστορίες από στελέχη ναυτιλίας: "Έτσι βιώσαμε την καραντίνα στην Κίνα"

Ο καπετάνιος της Ρεάλ Μαδρίτης έχασε δύο φορές από τον Jan Zomer σε 23 λεπτά, ο οποίος έγινε ο δεύτερος τερματοφύλακας που μπλόκαρε ένα σουτ στην καριέρα του (ο Subasic ήταν ο πρώτος στο Euro 2016), έκανε τα πάντα για να μείνει 1-0 από τον Freuler από 26 λεπτά, εκτός από το ότι ο επιθετικός του Βιγιαρεάλ έσωσε το πρώτο Ήττα στην Ισπανία στην Ελβετία στον τελικό αγώνα.

Ταυτόχρονα, ο Γιάρμπουκ δεν αποθαρρύνθηκε 0-1 μόνο στο 12ο λεπτό και το πρωτάθλημα των Βέρνερ (δύο γκολ), Σάνυ (ένα γκολ) και Γκόριτσα (δύο ασίστ), και ξεπέρασε την αντίσταση της ομάδας του Αντρέι Σεβτσένκο και χρειάστηκε τουλάχιστον ισοπαλία την επόμενη Τρίτη για να κερδίσει το προβάδισμα και να προκριθεί στον προημιτελικό Πρωτάθλημα Εθνών.

Πρωτάθλημα α

Ομάδα 3

Πορτογαλία-Γαλλία 0-1 (53 ‘Kante)

Σουηδία-Κροατία 2-1 (36 ‘Kulusevski, 45’ + 2 ‘Danielson – 82’ προς Danielson)

Βαθμολογία (σε πέντε αγώνες)

1- Γαλλία 13 (8-3)

2- Πορτογαλία 10 (9-2)

3- Κροατία 3 (7-13)

4 – Σουηδία 3 (3-9)

Ομάδα 4

Γερμανία-Ουκρανία 3-1 (23 “Sane, 33”, 64 “Werner – 12” Yaremchuk)

Ελβετία-Ισπανία 1-1 (26 ‘Friller – 89’ Gerard Moreno)

Αζερμπαϊτζάν 0-0 Μαυροβούνιο

Κύπρος-Λουξεμβούργο 2-1 (34 ‘πέναλτι, 71’ Καστάνος ​​- 5 ‘Οθ. Κοσούλας)

1 – Μαυροβούνιο 10 (6-2)

2- Λουξεμβούργο 9 (7-5)

3 – Αζερμπαϊτζάν, 5 (2-4)

4- Κύπρος 4 (2-6)

ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1 σετ

Μάλτα – Ανδόρα 3-1 (56 “Emily Garcia auto, 59” Degabriele, 90 “+ 3” Dimec – 3 “Rebbe)

Λετονία – Νήσοι Φερόες 1-1 (59 ‘Camis – 60’ Watnamar)

READ  Το "Tom in Greece" κάνει μια ψηφιακή πρεμιέρα στο κανάλι του Ιδρύματος Ωνάση

σημερινά νέα

Η Κροατία ανακοινώνει ότι έχει μολυνθεί με τον Κοραναϊό μετά τη διάγνωσή της με τη Βίντα και τον Μπρούζοβιτς

Antitokunbo: “To Bucks για πολλά χρόνια, αν λάβουν τη σωστή απόφαση”

Λίβερπουλ: Ο Σαλάχ έχει μολυνθεί με τον ιό Κορόνα

Ισπανικά μέσα ενημέρωσης: Ο Ρονάλντο δεν θέλει να επιστρέψει στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δείτε τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνει, στο Protothema.gr

More from Isa Naqvi

Εκλογές στις ΗΠΑ: Ο Μπάιντεν κέρδισε επίσης τη Γεωργία

Ο αδιαμφισβήτητος νικητής των αμερικανικών προεδρικών εκλογών είναι τώρα επίσημα ο Δημοκρατικός...