UEFA Champions League: Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατέκτησε ξανά το Παρίσι

Το πρώτο μέρος της πρεμιέρας του συγκροτήματος ολοκληρώθηκε την Τρίτη το απόγευμα (10/20). Τσάμπιονς Λιγκ Με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να επιστρέφει – όπως έκανε πριν από ενάμισι χρόνο στα προκριματικά – από τον Παρκ ντε Πρίνς.

Διαφήμιση

Όγδοη ομάδα

Άνοιξε το σκορ με ένα πέναλτι από τον Bruno Fernandez στο 23ο λεπτό – στο δεύτερο λεπτό, ο Navas μπλόκαρε το πρώτο γκολ, αλλά ο Laott έδειξε επανάληψη καθώς η Κόστα Ρίκα έφυγε από τη γραμμή – αλλά Παρίσι Εξισώθηκε στο 55ο λεπτό με το γκολ της Martial. Τέλος, ο Ράσφορντ με ένα ωραίο γκολ σε 87 λεπτά έδωσε τη νίκη στη Μάντσεστερ. Ήταν η πρώτη ήττα του Παρισιού εντός έδρας στη φάση του ομίλου από το 2004.

Η Λειψία ξεκίνησε επίσης με τα δεξιά, η οποία δεν αντιμετώπισε καμία αντίσταση από το ανερχόμενο Basaksehir. Η τουρκική εθνική ομάδα ηττήθηκε εύκολα 2-0 από τον Angelino μέσα σε τέσσερα λεπτά στα πρώτα είκοσι λεπτά.

Οι Bulls θα μπορούσαν να πετύχουν περισσότερα γκολ, αλλά ήταν ομιλητικοί στο δεύτερο ημίχρονο. Σε κάθε περίπτωση, η ομάδα του Nagelsmann φαίνεται να ξεκίνησε το τουρνουά από το σημείο που έφυγε χθες το βράδυ (αφού έφτασε στους ημιτελικούς).

Παρίσι Saint-Germain (Tohil): Navas, Florence (78 ‘Dagba), Diallo, Quimpei, Kurzawa (86’ Baker), Herrera (78 ‘Ravinia Alcantara), Danilo, Gage (46’ Ken), Di Maria (86 ‘Sarabia), Neymar, Iba.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Σολσκjaer): De Gea, Wan-Bissaka, Toanzebi, Lindelev, Shaw, Fred, McTomene, Rasford, Bruno Fernandez (88 ‘Van de Beek), Teles (67’ Pogba), Martial (88 ‘James).

Χείλη (Nagelsmann): Gulaci, Mukele, Urban, Obamkano (66 ‘Konate), Halstenberg, Angelino, Inconco (70’ Clayvert), Campbell (58 ‘Adams), Olmo (65’ Henriks), Forsberg (46 ‘Huang).

READ  ΑΕΚ Ζωντανή συνομιλία - Βόλφσμπουργκ 1-1

Basaksehir (δαμάσκηνο): Güniok, Kaisara (30 ‘κzkan), Skrtel, Epureanu, Ebobo, Rafael, Topal (67’ Ba), Kahveci (83 ‘Aleksic), Vitsa, Kriveli, Turuz (84’ Giuliano).

Αποτελέσματα

Παρίσι Saint-Germain – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2 (55 ‘Martial / 23’ Fernandes, 87 ‘Rasford)

Λειψία – Basaksehir 2-0 (16 ” 20 ” Αντζελίνο)

Το αποτέλεσμα

1. Λειψία 3

2. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3

3. Παρίσι Saint-Germain 0

4. Basaksehir 0

Η έβδομη ομάδα

ο Βαρκελώνη Δεν αντιμετώπισε καμία αντίσταση από τον Φερέντσβαρο. Ο Λιονέλ Μέσι με ένα πέναλτι που πήρε – ο ίδιος κέρδισε με ένα υπέροχο μόνο λάκτισμα – άνοιξε το σκορ για τη Μπαρτσελόνα.

Αυτή είναι η 16η συνεχόμενη σεζόν που έχει σημειώσει η Αργεντινή στον μεγαλύτερο ευρωπαϊκό διαγωνισμό κλαμπ. Η Φάτι είχε στόχους και αποτέλεσμα.

Δεν ήταν ο μόνος νεαρός παίκτης που σκόραρε, όπως σκόραρε ο Pedri. Ο Ferencvaros σκόραρε από ένα πέναλτι από τον Karateen σε ένα στάδιο όπου ο Pique είχε αποβληθεί, ο οποίος θα έχασε τον αγώνα της Γιουβέντους.

Βαρκελώνη (Coman): Neto, Sergio Roberto (62 ‘Verbo), Piqué, Langley, Dest, Pjanic (76’ Busquets), de Jong, Trinkau (63 ‘Dembele), Coutinho (71’ Araujo), Fati (63 ‘Fati), Messi.

Virentsvaros (Rebrov): Dibus, Botka (77 ‘Lovrencic), Blazic, Kovacevic, Civic (63’ Haister), Karatin, Layduni (63 ‘Somalia), Siger, Zubkov (71’ Mac), Engen (71 ‘Boli), Izael.

Dynamo Κίεβο – Γιουβέντους 0-2 (46 ‘, 84’ Μοράτα)

Βαρκελώνη – Φερέντσβαρος 5-1 (27 ‘Messi, 42’ Fatty, 52 ‘Coutinho, 82’ Bedri, 89 ‘Dembele / 69’ Karatin)

1. Βαρκελώνη 3

2. Γιουβέντους 3

3. Ferencvarus 0

4. Δυναμό Κίεβο 0

Πέμπτη ομάδα

Οι αγώνες στο Ρεν και στο Λονδίνο είναι ισοπαλείς. Στο Roson Park – όπου οι θεατές αμφισβήτησαν τον Coronavirus – ο Roger e Noa άνοιξε το σκορ με ένα πέναλτι από τον Gerasi, αλλά ο Krasnodar Ramirez ισοφάρισε με ένα εξαιρετικό σουτ από την αριστερή πλευρά.

READ  Τι απέκτησε ο Ολυμπιακός από τον εξτρεμισμό και την ορατότητα! | Superleague Interwetten

Οι οικοδεσπότες έχασαν τις πιθανότητές τους στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, αλλά παρέμειναν με το σημείο στον αγώνα με επικεφαλής τον Tassos Cederopoulos.

Οποιοδήποτε γκολ στον αγώνα του Λονδίνου μεταξύ Τσέλσι Και Σεβίλλη.

Ρεν (stefan): Gomes, Traore, Silva, Agar, Dalber (81 Truffaut), Boriso (69 ‘Tate), Enzunzi, Camavenga (81’ Hono), del Castillo (62 ‘Coco), Gerasi, Trier.

Κρασνοντάρ (ολινίνη): Safonov, Petrov (73 ‘Suleymanov), Da Silva, Sorokin, Chemov, Olson, Velina, Utkin (72’ Gazinsky), Smolnikov, Berg, Ramirez.

Τσέλσι (Λαμπάρντ): Medi, James, Thiago Silva, Zuma, Chilwell, Kante, Zorzinho (65 Kovacic), Pulisic (90 + 1 Hanson Odoi), Havertz, Mount (62 Zeiss), Werner (90 + 1 Abraham).

Σεβίλλη (Lopetegui): Bono, Navas, Gomith (33 λεπτά), Diego Carlos, Acuña, Rakitic (80 Watchtower), Fernando, Godeli, Soso (58 Torres), Luc de Jong (80 ‘en Nsiri), Ocampos.

Τσέλσι – Σεβίλλη 0-0

Ρεν-Κρασνοντάρ 1-1 (Στυλό 56 ‘. Gerasi / 59 ‘Ramires)

1. Κρασνοντάρ 1

2. Ren 1

3. Τσέλσι 1

4. Σεβίλλη 1

Έκτη ομάδα

Ο Λάτσιο επέστρεψε στα γκρουπ μετά από 13 χρόνια και έκανε μια τέλεια παράσταση. Ο Ντόρτμουντ φιλοξένησε το Ολυμπίκο, νικώντας 3-1.

Γκολ και περάσματα από τον Immobil εναντίον της πρώην ομάδας του, έχασε τις Κάτω Χώρες υπέρ της Βεστφαλίας.

Λάτσιο (Inzaghi): Strakosa, Marusic, Gabaron, Luiz Felipe (51 ‘Hoed), Acerbi, Fares, Milinkovic-Savic (67’ Akpa Acro), Lucas Leiva, Alberto (80 ‘Parolo), Correa (67’ Muriki), Emui Kamui).

Ντόρτμουντ (Favre): Hitz, Minnier, Bishchik (65 ‘Bradt), Hummels, Delaney, Raphael Guerrero, Bellingham (46 λεπτά), Witsel, Sancho, Royce (78 Rayner), Haaland.

Μπριζ – Ζενίθ 1-2 (74 ‘auto Horvat / 63’ Dennis, 90 + 3 ‘De Catelaere)

Λάτσιο – Ντόρτμουντ 3-1 (6 ‘Imobile, 23’ Hit, 76 ‘Akpa-Akpro / 71’ Halland)

READ  Ελλάδα - Βοσνία / Ερζεγοβίνη 84-69 - Μπάσκετ - Ελλάδα